Pieseň ľadu a ohňa FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pieseň ľadu a ohňa FRPG

Toto fórum slúži pre hráčov RPG, ktorý sú fanúšikovia knižnej série Pieseň ľadu a ohňa, seriálu Hra o tróny a chcú si zahrať vo svete Westeros.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Upozornenia
Fórum sa nedrží striktne knižnej a seriálovej predlohy. Známe postavy sa majú držať len hlavnej podstaty svojho charakteru, vo všetkom inom majú voľnú ruku, aby tak mohli zapojiť svoju fantáziu a neboli obmedzovaný knihou a seriálom.
Aktuálne dianie v Západozemí
  • lord Eddard Stark je väznený a obvinený zo zrady koruny a zabitia kráľa Roberta Baratheona
  • na Železnom tróne sedí kráľ Joffrey Baratheon
  • lord Robb Stark je väznený v Kráľovom prístave za zradu kráľovskej koruny a otvorenej rebélií
  • Admirál Hestor napadol Kráľov prístav so svojou flotilou
  • Zimohrad a Sever spravuje lady Bolton
  • Mance Nájazdník zjednocuje divoké kmene.
Posledná téma
» Myrmadryon
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeŠt marec 17, 2016 2:33 pm pre Corvin Erwaden

» Dumanie pri pive
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt december 08, 2015 11:58 pm pre Jon Snow

» Zimohrad a jeho blízke okolie
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePi november 27, 2015 3:50 pm pre Karotka

» Múr a jeho okolie
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeNe november 22, 2015 7:28 pm pre Jon Snow

» Karotka alias Karbaník Buzala
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeŠt november 19, 2015 2:12 pm pre Karotka

» Kráľov Prístav
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeŠt november 12, 2015 11:24 am pre Admirál Kregory Hestor

» Lady Bolton
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeSo november 07, 2015 1:49 pm pre Ramsay Snow

» Obrázky, fórky a videá
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePi november 06, 2015 2:27 pm pre Jon Snow

» Vojna je umenie
Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeSo október 31, 2015 10:00 pm pre Tyrion Lannister

Top posters
Jon Snow (96)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Ygritte (81)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Petyr Baelish (53)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Tyrion Lannister (43)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Roose Bolton (34)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Dyret (32)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Amaltea (27)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Ramsay Snow (26)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Normannus Modig (24)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Robb Stark (20)
Kráľov Prístav - Stránka 3 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 3 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 3 Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Kráľov Prístav

Goto down 
+6
Roose Bolton
Admirál Kregory Hestor
Robb Stark
Jamie Lannister
Margaery Tyrell
Ygritte
10 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeNe september 06, 2015 7:37 pm

" Môj otec robil len to čo je správne, môj otec zistil, že Joffrey Baratheonon nie je Baratheon ale je synom vlastného strýka a nemá právo sedieť na tróne, kráľ je bastard" Aká nechutná predstava mať dieťa s vlastnou sestrou, aspoň preňho je nechutné, že by mu ryšavá a nevinná Sansa mala porodiť deti alebo malá Arya. " Poviem vám to jednoducho a úprimne lord pobočník, chcem moju sestru a otca, živých a zdravých a keď ich budem mať tak sa vrátim na sever a už o nás nebudete počuť" Samozrejme pred tým, ako sa vráti domov príde o život minimálne jeden Lannister. Jaime by si smrť zaslúžil kvôli Branovi, Cersei a Joffrey kvôli jeho otcovi, týchto levov má na zozname až príliš veľa.
" Viete čo sa hovorilo o Targaryenských deťoch? " Tyrion je múdry a sčítaný, mal by to vedieť a ak nie tak mu to prezradí. " Vraj si bohovia hádžu mincou či bude dieťa zo spojenia brata a sestry normálne.. pri bastarďom kráľovi sa ten hod asi nevydaril " Drzo a pobavene skonštatuje, veď nie je tajomstvo, že Joffrey je psychopat.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeNe september 06, 2015 8:42 pm

„Drahý chlapče, robiť si žarty z nášho kráľa nie je veľmi múdre. A o nič múdrejšie nie je rozprávať takto o členoch mojej rodiny. Bol by som veľmi rád ak by si miernil slová a neurážal ich predo mnou. Prišiel som sem v dobrej viere, rovnako dobre som ťa mohol nechať predviesť pred kráľa, spolu s ostatnými zradcami. A ty namiesto vďaky chŕliš urážky a pľuješ síru, presne ako tvoja matka. Bez dôkazu osočuješ ľudí a vyhlasuješ to za svätosvätú pravdu. A rovnako ako ona sa aj ty nechávaš klamať a manipulovať. No na rozdiel od tvojho otca nevieš čo je to pokora, moc ti príliš stúpla do hlavy mladý muž. Tak nech je teda tak.“ Pomaly a zreteľne povie každé ďalšie slovo. „Ohni koleno a zachráň svoju rodinu, ožeň sa s mojou neterou a zabudni na to čo sa stalo. Alebo odmietni a krv tisícok ľudí bude na tvojich rukách. Vyber si a pamätaj na moje slová keď sa budeš rozhodovať a sprav tak rýchlo, dlhšie ako do večera nemôžem tvoju prítomnosť tajiť pred kráľom.“
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 1:38 pm

Hostinec, tak špinavé miesto plné rôznych ľudí, s rôznych spoločenských vrstiev, chudobný, bohatší, lordi a dokonca aj severania, všetci vyhľadávajú hostinec aby sa osviežili, najedli, čo to popili, našli nocľah, niektorí tu dokonca zbierajú informácie.. pre lady je to však veľmi nebezpečné, smrdľavé a špinavé miesto ale čo už keď jej babička obdržala list od samotného kráľa severu a nemohla to prísť vybaviť osobne, pretože musela tráviť čas vo Vysokej záhrade a preto poslala svoju vnučku, kto by lepšie dokázal vyriešiť politické, spojenecké záležitosti ako ženy z rodiny Tyrell?
Jej brat Loras zaklopal na dvere izby, ktorú by mal obývať kráľ a hneď jej otvoril dvere a ona vošla ale čakala, že Stark bude v izbe sám.. Tyrion Lannister ju mierne prekvapil a prekazil jej plány, na tvári sa jej však javil normálny výraz, ktorý nenaznačuje vôbec nič. " Lord Stark a lord Lannister.. " osloví ich mierne spevavým tónom v hlase a pousmeje sa. " Nečakala som, že práve na tomto mieste stretnem vás oboch ." Natiahne ruku k Starkovi ale aj k Lannisterovi aby ju privítali ako sa patrí.
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 2:41 pm

"-Želáte si pane?" usmiala sa na neho. Neopätoval jej úsmev, pery držal naďalej pevne stisnuté. Všimol si, že jej vyjadrovanie neprísluší jej postaveniu. "-Milosťpane." opravil ju potichu, ale dôrazne. "-Mám tú česť byť lordom Boltonom, pánom Hrozova." predstavil sa odmerane. "-Ale to si už predsa vedela, však? Všimol som si tie kradmé pohľady, včera večer a teraz znova. Určite vieš, že sú nebezpečné časy. Ten, kto sa príliš díva, môže o oči ľahko prísť. Ten, kto príliš načúva, môže stratiť sluch. Tak buď dobré dievčatko a povedz, špehuješ pre Pavúka alebo pre Lannistera. Či dokonca pre niekoho ďalšieho?" díva sa na ňu chladne a rozpráva ticho, no ona i tak počuje každé jeho slovo. "-Chcem pravdu. Nepokúšaj sa ma obalamutiť hlúposťami či sladkými rečami. Iba pravdu. Alebo si ju budem musieť zistiť iným spôsobom. Ľudia majú mnoho tajomstiev. Nahí ľudia ich majú málo. Ale človek stiahnutý z kože, ten nemá žiadne." dvihol hlavu a poobzeral sa vôkol. Čiernovlasý nímand ich stále pozoroval. Popri tom všetkom si mladú urodzenú dámu, ktorá prešla okolo a mierila do izby kráľa vôbec nevšimol.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 5:53 pm

"Aha..." Dostala zo seba udivene. Samozrejme nikdy predtým o žiadnom lordu Boltonovi z Hrozova nepočula. Možno ho neoslovila milosťpane, ale iba pane a možno si teraz o nej myslí že je niečo viac než v skutočnosti je, ale tichší hlas v kútiku duše jej našepkáva, aby mu neklamala. Tento muž vyzerá veľmi nebezpečne. Niektorý to skrývajú za sladké reči a úsmevy ako napríklad lord Baelish. Tento nič neskrýva. Možno rozprával k nej potichu, ona sa predsa len zachvela, zamrvila nepokojne na svojom mieste. Nerobí predsa nič zlé. Prišla si sem oddýchnuť, najesť, zabaviť. Nemôže za to že bola skrátka na správnom mieste v správny čas. Z malej keramickej nádobky väzme nožíkom med. Ešte má kúsok chleba, trošku mlieka. Ani tento muž nemôže pokaziť chuť do jedla, ktorá ju v skutočnosti už stihla opustiť. Pri jeho slovách si všimla ako vošlo dovnútra dievča v sprievode nejakého mladíka. Vyzerali príliš bohato a urodzene na takéto miesto. Dievča ako kvetinka, chlapec ako jej tŕne. Znovu sklopila svoj zrak, zhlboka nadýchla.
"Keby som vám povedala pravdu milosťpane, určite by ste mi neveril. Ale dobre..."Povzdychne nešťastne, akoby ju práve odhalil pri špehovaní. Zaťala svoje zuby, venovala mu dlhší, nemí pohľad. Až potom spustila. "Ak pôjdete hore po tých schodoch a pozriete sa do poslednej izby, nájdete tam mŕtvolu muža, ktorý nie je o nič starší ako vy. Zabodla som mu dýku do srdca lebo sa ku mne správal veľmi hrubo napriek mojej prosbe, aby s tým prestal. Teraz si na jeho úkor vychutnávam raňajky, ktoré by som si za iných okolností nemohla príliš dopriať. Nie v hostinci. Včera som si myslela že by vás mohol môj výzor zaujať ale..."Pokrčí plecami a zatvári smutne, dokonca mierne dotknuto. Skrčí svoje pery, prebehne po nich jazykom. Sú sladké ako med. "A teraz sa chem iba rýchlo najesť a odísť, kým sa jeho priatelia nezobudia a nezistia že je tuhý." Na konci len sťažka povzdychne. Jej hlas, pri čom mu to rozprávala znel zlomene, vystrašene, ba dokonca mu to šepkala. Keby ten chlap ktorého zabila pochádza z nejakého menšieho rodu, určite by prišla o hlavu za tú vraždu. A aj keby nebol, jeho kamaráti by ju najprv znásilnili, potom prinajlepšom zbili alebo by skončila rovnako ako ten muž.
Návrat hore Goto down
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 6:58 pm

" Neohnem koleno lord Tyrion, vy veľmi dobre viete prečo a aj keď vás zaslepuje nejaká láska a úcta k rodine viete čo v nej máte, viete aký sú vaši súrodenci a čoho sú schopný. Krv ľudí, ktorý zomrú vo vojne nebude na mojich rukách ale na rukách vašej rodiny, ktorá sa v honbe za mocou nedokázala vzdať trónu a naďalej na ňom sedí bastard. Ak ohnem koleno ja, sú tu ďalší.. Stannis, Renly oni si nedajú pokoj kým na tróne nebude sedieť Baratheon" Prehovorí dosť rozsiahlo a na dlho a dosť sa pri tom mračí. Lady Margaery prišla so jeho izby nevhod, ale žene sa nedá povedať kedy má prísť veď oni chodia ako chcú ale aj napriek tomu jej ruku pobozká a mierne sa ukloní. " Lady Margaery, zvesti o vašej kráse naozaj neklamali" Usmeje sa na ňu a naďalej zamračene pozerá na Tyriona. " Robte čo uznáte za vhodné lord Lannister, vaše rozhodnutie je len vaše a podľa toho ako sa zariadite vy, tak sa zariadim aj ja.. a nezabudnite. Zima sa blíži...."
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 7:01 pm

Šúchajúc si bradu päsťou si vypočul jej príbeh. Žeby hovorila pravdu? Usiloval sa hľadieť jej do očí a nemal pocit, že mu klame. Také veci obvykle vedel vycítiť. Pokiaľ by ale naozaj bola špehom, klamstvá by boli jej denným chlebom a takých ľudí je ťažko odhaliť. To, čo vravela, sa našťastie dalo ľahko overiť. Pohľadom privolal svojho sluhu a pošepky mu vysvetlil, o čo sa jedná. Poslušne bežal preveriť pravdivosť jej slov. Vrátil sa skoro hneď, pritakávajúc, že v tej posteli naozaj leží mŕtvy chlap.
"-Mýlil som sa." povedal a hoci hlas mal stále vážny a prísny, pohľad mu trochu, sotva badateľne zmäkol. "-Takže si len malá nešťastníčka, čo sa chopile šance." zamyslene sa na ňu díva. Na to, že zabila človeka vyzerala príliš pokojne. Určite to nespravila prvý raz. Štetka čo rozdáva krvavé bozky. Alebo iba obeť násilia, ktorá našla odvahu sa vzoprieť. V konečnom dôsledku to bolo jedno. Na tom podrezanom chlapíkovi mu nezáležalo ani nechet. Ale ona, pre ňu by možno našiel nejaké využitie.
"-Si šikovné dievča." pochválil ju. "-A povedala si mi pravdu. Ja mám šikovné poslušné dievčatá rád. Pokojne sa najedz nerob si žiadne starosti. Veď si sa len bránila. Dávam ti moje slovo, že ti tu nikto neublíži, pokiaľ k tomu budem mať ja niečo povedať. Tvoju útratu zaplatím. Poseď si tu trochu dlhšie a počkaj, kým sitácia v tejto diere nikam nedospeje. Potom pre teba možno budem mať jednoduchú prácu. Dobre platenú." hovorí jej tónom, ktorý nepripúšťa námietky. Zahľadí sa ešte raz na čiernovlasého nímanda a vysvetľuje: "-A na toho si dávaj pozor. Lannisterov poskok. Možno vie, čo si vyviedla. Ticho tu seď a čakaj. Neskôr sa dozvieš, čo ďalej."
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 7:23 pm

Mala chuť v tom momente vyletieť z kože od radosti. Nemohla. Musela svoje pocity držať na uzde a nechať hovoriť to ustráchané dievča, ktoré by nedokázalo ublížiť ani muche. Ona bola vždy iná. Vždy tá pravdovravná, nežná a nevinná ako malé dieťa, ktoré nikdy neokúsilo zlo tohto sveta. Jej plaché fialové oči pár krát zamrkali na lord Boltona, akoby sa snažila jeho slová nejako pochopiť. Celá sa chvela. Niet divu. Ona sa bála aj vlastného tieňa. No v kútiku duše, ani nie tak hlboko tá druhá sa smiala. Roose o tom nemohol nič vedieť. Nemohol to postrehnúť, počuť ba ani tušiť, ako veľmi sa mu práve niekto smeje. Blázon. Severania boli vždy naivný blázni. Pravda, či už čiastočná alebo falošná... Hlavne že jej uveril a nebude stiahnutá z kože. Lenže ako teraz ďalej? Zostať tu? Veď má dôležitú prácu. Bude musieť nejakým šikovným spôsobom vytancovať z tejto prekliatej situácie. Vie o tomto lord Baelis? Bude ho to vôbec zaujímať? Skúsiť to môžeme.
"Ja nechcem robiť štetku milosťpane." Odpovie tichším hláskom, ktorý sa zachvel. Jej srdce búšilo až kdesi v krku. Občas roztiahnuť nohy za peniaze alebo iné vecičky, ktoré práve potrebuje, prečo nie. Ale že by to robila stále, toho sa skutočne hnusí. Práve preto nepracuje v bordeli. Bola by žiadaná pre svoju krásu, ale aj šikovnosť v posteli, ale že by musela chrápať s ľuďmi bez toho aby si mohla ona vyberať, to určite nie. Hlupaňa. Zasyčal hlas, ktorý ju napriek nesúhlasu stále nechá rozprávať. Kto vie, možno práve nevinné dievčatko vytancuje z hostinca a konečne odídu.
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 7:46 pm

Hlupaňa, pomyslel si pri jej slovách. Taká ako ona by si síce zaslúžila poriadne pretiahnuť, ale on sa už dlho nenechal poddať touto mužskou slabosťou. Možno až príliš dlho, povedal nejaký hlások v jeho hlave, ktorý okamžite stíchol. Nie. Na toto teraz nie je vhodná doba ani miesto. Sú aj dôležitejšie veci, než môj úd, vynadal si v duchu. Dúfal, že to z jeho slov pochopila aj sama, ale predsa len jej to bude musieť vysvetliť. Zdá sa, že nie je až taká šikovná.
"-Nekážem ti robiť štetku. Vyzerám ako hlupák? Myslíš, že ti vleziem do postele, aby si tam podrezala aj mňa?" vraví jej podráždeným, káravým tónom. "-Predpokladám, že poznáš toto mesto. Možno budem potrebovať niekoho takého, aby v mojom mene odoslal list. To za dobrú odmenu stojí. Čakaj tu. Nechcem počuť ďalšie odvrávanie!" hovorí jej nasrdene. Je síce sprostá, ale ako poslíček postačí. Istotne ani nevie čítať a to je len dobre, prebehlo mu mysľou.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 8:04 pm

Očividne vydýchne, ale nie zas tak okato. Jeho káraví tón ju zahnal tam, kde podľa veľkých pánov má spodina svoje miesto. Kamsi do kúta. Znova len sklopila svoj zrak, skrčila zamyslene pery. Myslela som si, že ti vleziem do postele a poriadne si užijeme. Hlupák. Ktorá krásna dievčina ti vlezie zadarmo do postele? Možno tá ktorá si myslí že z toho bude mať niečo viac ako len vďaku alebo tvoje ochkanie pod ňou. Nevadí. Kým si Roose myslí že je hlúpa a v podstate neschopná, tak si na ňu nebude dávať taký pozor a ona môže ďalej "sliediť". Mala by už ale naozaj vypadnúť. Hluk mesta zobúdza ostatných hostí. Kútikom oka si všimla toho jedného, ktorý patril k starcovi, ktorý teraz leží mŕtvy v posteli. Znervóznie. Ešte si ju nevšimli, ešte nehľadajú ani svojho kamaráta. To je len dobre. Hostinec je poloplný, hostia sa tam motajú a nikto si nevšíma poriadne toho druhého.
"V tomto meste som vyrastala milosťpane. Doručím vám list komukoľvek." Odpovie s menším úsmevom, aby dala najavo, taká neschopná zas nie je.
"Raz som tupím nožom oskalpovala dievča, ktoré tvrdilo že má krajšie vlasy ako ja." Zašepká mu ešte predtým, ako opustí jej prítomnosť. Či to bolo varovanie, alebo len chcela dať najavo, že sa skutočne ničoho neštíti, sama nevedela. Skrátka jej to vykĺzlo spomedzi pier.
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 8:34 pm

Tri krát si nechal preletieť hlavou, čo mu povedala. Nenašiel ani jeden racionálny dôvod na to, prečo by sa mu mala s takým niečim zveriť. Chcela ho azda zastrašiť? Chcela sa pochváliť? Malo to byť azda žart? Nie, ako žart to určite neznelo. Musela byť šialená. Také činy by páchal jeho syn Ramsay a o Ramsaym žiadne ilúzie nemal, ten chlapec naozaj bol istým spôsobom blázon. Možno nie je najlepší nápad zveriť jej list. Ale nikoho lepšieho nemal. Každopádne ešte musí počkať, ako sa situácia vyvynie a či Stark bude v sebe mať aspoň kúsok zdravého rozumu. Možno nakoniec nebude musieť nič posielať.
"-Úchvatné." povedal jej sucho. "-Ale už radšej mlč! A čakaj!" venoval jej ešte jeden prísny pohľad a pobral sa nazad o ostatným severanom, ktorí zataľ v tichosti diskutovali svoje šance.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 9:15 pm

"Lady Margaery," ukloní sa a pobozká jej ruku "je príjemné Vás znovu vidieť. Vďačím Vám za spríjemnenie tohoto dňa." Usmieva sa. "A Vy lord Stark, môžete skutočnosť odmietať koľko chce, no takto ju nikdy nezmeníte. Vina nie je nikdy len ja jednej strane. Ja to viem a aj preto som sem dnes prišiel. No ako sa zdá Vy ste príliš zaslepený aby ste to videli. Odvraciate pohľad tam, kam sa Vám to práve hodí. Konáte podľa neoverených faktov a odmietate pomocnú ruku. No nebudem Vás dlhśie zdržiavať ak nechcete. Ale pravda je taká, že som si od toho sľuboval viac. Tak to asi bude všetko." S otázkou v očiach pozrie na Mladého vlka.
Návrat hore Goto down
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 9:44 pm

" Veril som, že keď sa porozprávame môžeme sa dohodnúť bez toho aby trpeli obe strany, veril som, že ste múdry muž a klebety sú pravdivé ale mýlil som sa " Skonštatuje s krútením hlavy a nechápajúcim výrazom na tvári. " Vedel som, že budete slepo nasledovať svoju rodinu a intrigy ktoré rozsievajú po krajine a preto som si príchod sem poistil" Usmeje sa mierne prefíkane a pobavene, akoby sa práve chystal vytiahnuť veľký tromf z rukáva. " Zo severu sa na vás hrnie armáda severanov a z juhu ... " Nenápadne jedným okom pozrie na lady Margaery, ktorá za ním neprišla len tak aby sa spoznali a porozprávali. " Zajmite ma lord Tyrion, len to skúste a budete čeliť aj armáde Vysokej záhrady, vášmu kráľovi by sa nepáčilo ak by ho Rovina pripravila o zásoby pšenice a obilia, určite nebude spokojný ani s tým ak hlavné mesto prestane Rovina sponzorovať.. ľudia sa začnú búriť a najhoršími nepriateľmi sú nespokojný poddaný. " Odhodlane poznamená a prejde ku stolíku s krčahom kde je víno a poháre, jeden naleje sebe, jeden trpaslíkovi a jeden lady Margaery. " Mali by sme sa dohodnúť na novej dohode, vráťte mi otca a sestru a ja nepoškodím ani dlaždičku v tomto krásnom meste. "
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 10:05 pm

"Takéto silné argumenty som nepočul už veľmi dlho, vaše veličenstvo. Ako vidím máte nás v hrsti, armády sa pomaly, ale isto zhromažďujú pred našimi bránami. Takže ak sa vrátite na sever prepustím Vášho otca a sestru. Stačí zajtra, alebo nechcete čakať?" Opýta sa, snažiac si zachovať vážnu tvár.
Návrat hore Goto down
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 10:09 pm

" Ako vidím moje argumenty zabrali a vy ste naozaj múdry muž, budem veriť vašim slovám a na prepustenie môjho otca a sestry budem čakať niekde inde. " Na znak toho, že sa dohodli k nemu vystrie svoju pravú ruku aby si potriasli ako chlapi. " Prisahám na Starých bohov, že ja svoj sľub dodržím " Jeho cieľom nie je vojna, mŕtvoly a krv.. chce len späť svoju rodinu a bezpečný sever.
"Ešte dnes do večera odídeme" Dodá.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 10:36 pm

Podá mu ruku a pomyslí si: Reči, ktoré sa sem doniesli hovorili o mladom a nebojácnom vlkovi, schopnom stratégovi. No namiesto toho je to hlupák, ba dokonca je naivnejší než jeho otec. "Tak ja už pôjdem, do večera musím vybaviť veľa vecí." Ukloní sa a odíde z hostinca. Vonku vydá príkazy, zvolá najbližšie stráže a zhromaždí ich pred hostincom. Jedného z nich pošle po ďalších mužov. Vďaka zvýšenej ostrahe začne členov mestskej stráže rýchlo pribúdať. Ako ho informoval Bronn okrem Mladého vlka môže získať aj to neznáme dievča, teda pokiaľ sa jej nepodarí v tom zmetku vykĺznuť.
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 10:48 pm

Odsadne si trochu bokom a píše potrebné riadky pre Ramsayho. Pre istotu. Takmer všetci muži Zimohradu odišli s Mladým Vlkom a tam by mohla byť jeho šanca zmocniť sa Zimohradu. Prikáže mu to a zdôrazní, nech všetkých Starkovcov ktorí ostali na severe vezme do zajatia. Prísne mu zakáže ktorémukoľvek z nich ublížiť. Dopíše list, otisne na ňu svoju pečať a čaká. Takýto akt by Lannisterovci určite považovali za dostatočný dôkaz lojality. Čaká. Možno ho nakoniec ani nebude musieť odovzdať. Všetko záleží na kráľovi. Keď však zbadá Lannisterov spokojný výraz a Starkov naivný ksicht, je mu všetko jasné. Na nič nečaká a podíde k stolu k tej fľandry, kým nie je neskoro.
"-Ber!" vtisne jej do rúk list a za hrsť mincí. "Zariaď, aby sa toto dostalo do Hrozova. Nájdi nejakého havrana. Bež. Utekaj. A neopováž sa nechať sa chytiť. Ak zistím, že list nikdy nedorazil nájdem si ťa a vlastnoručne ťa stiahnem z kože." vyhráža sa jej a každé zo slov myslí smrteľne vážne.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 11:04 pm

Čakala ako mala nakázané. Čo iné by mohla robiť? Ujsť? Určite by sa jej to podarilo, veď Roose nepozná mesto a ona áno. Trvalo by mu veľmi dlho kým by ju našiel. Ak vôbec. Ale ona by sa nenechala chytiť. Má pár známych, nie priateľov, ale ľudí ktorý jej stále dlhujú a nezaplatili. Skryli by ju. Je si tým istá. Niekedy dokáže zlato rozviazať ľudský jazyk, ale inokedy zas nie. Nedočkavo sedela na svojom mieste, dojedla a dopila raňajky. Kútikom oka všímala ľudí okolo seba. Hlavne partiu mužov, ktorý patria k tomu mŕtvemu. Zazerajú po nej, ale zatiaľ nič nerobia. Našťastie. Možno toho starého capa ani nemali tak v láske ako včera. Možno im je úplne jedno že je tuhý. Napätie ju zvieralo, ako medvedia pasca, ktorá zaklapla príliš silno. Sledovala hlavne Roosa. Akú by mala šancu ujsť? Nie. Čakaj. A tak čakala. Dočkala sa. List. V duchu sa široko usmiala. Pečať Hrôzova, ružoví vosk. Kto vie aké slová sa tam skrývajú. Zvedavosť je veľká, láka ju ako chudobného všetok zlato sveta. Stačilo by... Na Roose vrhla svoje nevinné fialové oči a hneď prikývla na znak toho, že mu rozumela. Nechala zažiariť v nich strach, aby mu dodala tú falošnú istotu, že jeho príkaz vykoná. List si strčila späť do rukáva. Lord Baelish môže ešte počkať. Ešte krátku chvíľu.
Zdvihla sa odišla z hostinca v tom momente, ako sa partia mužov vybrala hore na poschodie. Nemusela hádať kvôli čomu. Mala šťastie. Jej kroky smerovali prieč smradľavým uliciam Kráľova Prístavištia. Keby ju niekto sledoval... Nie. To je bláznovstvo. Nikto nás nesleduje. Uistí sa v duchu. Jej kroky smerovali domov. Nebývala zas tak ďaleko, ale ani blízko. Kým sa dostane k lord Baelishovi, už bude čas obeda. Lord už bude hore. Určite ma čaká od skorého rána. Tá myšlienka v nej vyvolal pocit dôležitosti. Doma sa nezdržala dlho. Len na toľko, aby si ten list mohla otvoriť, prečítať jeho obsah. Ešte že vie ako otvoriť pečať aby nebola poškodená a nikto nenabral ani len podozrenie, že sa do listu dívala. Hlúpy Bolton. Ale kto vie... Tu v meste je to pre nás príliš dusné. Možno by sme mali ísť preč. Napadne ju v tej chvíli. Pre istotu list opísala, samozrejme aj s podpisom lord Boltona. Nemala žiaden ružový vosk, ani jeho pečať aby vyrobila úplne rovnaký. Nevadí. Musí mu stačiť aj toto.
Tak ako sľúbila, pôvodný list aj s nepoškodenou pečaťou zobrala za jedným majstrom, ktorý ho pošle do Hrôzova. List bol poslaný, jej kroky smerovali k lord Baelishovi. Dnes môže skončiť ako veľmi bohatá žena. Alebo veľmi tuhá žena. Pripomenula si v duchu, keď už stála pred dverami, za ktorými sa schovával Malíček. Váhavo zaklopala, a keď dostala povolenie, tak aj vošla...
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimePo september 07, 2015 11:46 pm

So záujmom si vypočul niektoré znepokojivé správy. Dontos, tá úbohá náhrada rytiera sa ako dvorný blázon ukázal byť veľmi užitočný. Pred bláznami ľudia často zabúdali na to, že niekto počúva. Inak tomu nebolo ani teraz. Tyrrelovská armáda sa vraj blížila k mestu na čele s Macem Tyrrelom. Nevediac prečo, ale určite sa nechystá pokľaknúť pred Joffreym s celou armádou za zadkom Je ten Mace naozaj taký blázon? Veď v meste sú predsa jeho deti. Okrem toho to výrazne menilo jeho plány. Teraz už nemá zmysel falšovať jeho dopis. Je tu však ešte jedna cesta. Dorne. Tamojší princ je známy ako opatrný muž, ale iste sa nájde ponuka, ktorú by v rámci zachovania mieru nemohol odmietnuť. Progres situácie sa mu nepáčil. Každým dňom hrozilo, že Stannis vypláva z Dračieho kameňa. A Stannis bol jediný človek, ktorý by mu úplne zmaril nádeje na úspech. S ním na železnom tróne by som nemal žiadnu nádej. Lenže títo hlupáci nič nekonajú proti tomu, aby ho získal. Škret moju pomoc odmietol a Tywin nie je v dosahu. Nemá zmysel niečo hovoriť Cersei. Nechal si to preletieť hlavou a rozhodol sa. Nastal čas aby... tiché zaklopanie ho zrazu vyrušilo z jeho myšlienok.
"Nech sa páči." zavolal a hľadel, ako dnu vstúpila tá fialovooká kurvička. Dobre. Vo svetle nových udalostí na ňu takmer zabudol. Má pre ňu ešte nejaké využitie? Má. Samozrejme, že má.
"Moja pani. Dnes ti to obzvlášť sluší. Na toto stretnutie som sa tešil už od chvíle, keď si opustila túto komnatu. Moje uši horia od zvedavosti z toho, čo všetko im ten tvoj ostrý jazýček vie prezradiť." šarmantne sa na ňu usmial a ponúkol jej miesto za stolom. "Nájde sa niečo, čím by si ma dokázala potešiť?" zažmurkal na ňu a zo zvyku si napravil golier, hoci bol úplne v poriadku.
Nastal čas aby zvážil, či mu rodina Lannisterov ešte má čo ponúknuť.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 08, 2015 12:00 am

Nechaj si svoje sladké a jedovaté reči pre niekoho iného. Chcela mu povedať, ale povedala si to len v duchu. Namiesto jedovatých slov naňho vybalila svoj nežný úsmev, ktorý by dokázali závidieť azda všetky štetky na svete. Prešla popri ňom, zanechajúc za sebou príjemný vánok sviežich kvetov. Nemá na sebe žiadne honosné šaty, ani sa nejak zvlášť pre túto príležitosť neupravovala. Nevyzerá o nič lepšie ako včera, toho si je vedomá. Nechala však Petyra v tom, aby ju zahŕňal peknými slovami, aj keď falošnými a prázdnymi pre jej uši. Kedysi pre takéto slová dokázala vraždiť, aby ich počula z úst jedného mladíka. Kedysi. To už bolo dávno. Pieseň minulosti. V duchu povzdychla. Ponúknuté miesto samozrejme prijala a usadla do toho kresla asi tak, ako to robieva Cersei, keď sedí v malej rade. Uvelebila sa tam s dôležitým pohľadom. Dnes som na koni. O tom niet pochýb. Len či tento malý-veľký muž dokáže oceniť moje slová. Uvidíme.
"Ďakujem za vaše milé privítanie lord Baelish. Myslím že vám prinášam toho celkom dosť, čo by mohlo vaše srdce potešiť. Ale všetko po poriadku a ako isto viete, nebude to zadarmo." Pousmiala sa naňho nevinne. Prečo by chodila okolo horúcej kaše? Je viac než samozrejmé, že mu nebude čvirikať zadarmo. Nie je predsa Varysov a ani jeho vtáčik, aby to robila z nejakej povinnosti. Ladným pohybom zalovila v rukáve svojho oblečenia. Vytiahla jeden list, potom druhý. Obe položila na stôl, dôkladne vedľa seba. Sú na nerozoznanie.
"Vaša žiadosť bola splnená. Dúfam že s mojou prácou budete spokojný." Je to list ktorý jej dal aby ho sfalšovala. Svoju prácu v tomto vždy vykonávala veľmi dôkladne. Aj lord Baelish sa o tom môže presvedčiť. Ak jej dá kráľov rukopis s podpisom a povie čo má v jeho mene napísať... Ten nápad bol až príliš nebezpečný, priam šialený. Hneď ho prehltla a dúfa, že jej ten človek nevidí do hlavy.
"Ak vás to neuspokojí, možno vás uspokojí niečo iné." Prehlásila teraz už tajomnejším hlasom a svojimi fialovými očami ho prepichla pohľadom.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 08, 2015 12:30 am

Ledabolo si obzrel listy, ktoré priniesla. Vyzerali oko jeden. Spokojne sa usmial odhadujúc, o čo jej vlastne ide. Jeho človek, ktorého poslal sliediť po informáciách sa ešte nevrátil. Vyzerala ako luxusná prostitútka. Ale keby ňou naozaj bola určite by sa o tom dopočul už dávno. Rada sa parádila, to bolo jasné na prvý pohľad. Napriek tomu však nemala honosnú a drahú róbu. Nepatrila k vyššej vrstve. Žabka z chudobnej rodiny poskakujúca hore dola aby sa šikovne vyšvihla nahor? Možno. Už minule sa mu ale nezdalo, žeby šla len po zlate a teraz sa v ňom tento pocit utvrdzoval. To by sa správala inak, vyberala by si iné slová. Tak o čo jej potom do všetkých pekiel ide? A odrazu to vedel. Veď to bolo také jednoduché! Tá čubka túži po moci.
"Som ohúrený." usmial sa. "Zdá sa, že skutočne nenájdem lepšieho človeka pre túto prácu." naklonil sa k nej bližšie, vdychujúc jej vôňu. Voňala príjemne, presne ako očakával. "Pohovorme si teda o tvojej odmene. Môžem ti dať zlato a spomínané náušnice. Taktiež som ti sľúbil, že dostaneš to, o čo si zažiadaš. V rozumnej miere. Vidím však na tebe, že túžiš po niečom viac. Nemám azda pravdu? Ja ti k tomu môžem dopomôcť. Ak mi na to dáš dostatočné dôvody." usmial sa a tichšie, perami zdôrazňujúc každú hlásku sa spýtal: "Tak čo to teda bude?"
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 08, 2015 12:45 am

Má rada keď sa rozprávajú priamo. Bez zbytočných rečí okolo všetkého. Možno nakoniec Petyr predsa len bude jej človek? Dávaj si pozor. Tento rebrík je nebezpečný. Donúti ťa myslieť si že ideš na hor, pri čom padáš na samé dno. V jej očiach zatancovala radosť, keď dostala pochvalu. Nefalšovaná radosť, akú mávajú malé deti. Dokonca jej pery nabehli presne v taký úsmev. Či je mazaná alebo nie, to netuší ani sama. Niekedy si to myslí a potom popáli. Inokedy robí len to, čo jej káže inštinkt. Je veľmi nestála a to ju robí nevyspytateľnou a nebezpečnou. Často sama netuší čo v danej chvíli urobí a často ani neplánuje dopredu. Plány sa môžu pokaziť. A potom sa všetci idú zblázniť. Improvizácia je vždy bezpečnejšia.Zamrvila sa na svojom mieste. Očami pozrela na vínny pohár, ktorý bol žiaľ prázdny. Nevadí. Aspoň si neotupím myseľ. Dnes ešte musí byť čistá. Je si istá, u lorda Baelisha by pila skutočne lahodné a skvostné víno. Také, aké si nemôže stále dovoliť.
"Zlato si dokážem získať aj vlastnou silou. Pekné šaty tiež a šperky tiež. Sú však veci po ktorých moje srdce túži a nemôžem ich len tak dostať." Povzdychne smutne. Prstom si začne natáčať prameň svojich temných vlasov. Znova pozrie na lorda.
"Mám pre vás informáciu, len neviem presne akú by mala pre vás hodnotu. Dokonca mám pre vás dve informácie, zaujímavosti, ak sa to dá tak nazvať." Našpúlila svoje pery, ktoré predtým natrela jemnou červenou farbou. Rozhoduje sa.
"Myslím že informácia za informáciu bude zatiaľ vhodná odmena. Vy mi poviete či stále žijú nejaký draci, ktorý by si mohli nárokovať trón, a ja vám poviem čo majú spoločné vlk, lev a kvetina. A keď budem spokojná s vašou odpoveďou, možno vás odmením ešte niečím...iným."
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 08, 2015 4:02 pm

Neunikol mu jej pohľad, rezko vstal a siahol po fľaši červeného z Lysu. So záujmom ju počúvajúc naplnil dve čaše. "Pripime si na začiatok našej spolupráce." ponúkol jej s úsmevom a posadil sa oproti nej. Upreným pohľadom pozoroval jej flirtovné gestá a nešetril úsmevom. Vlk, lev a kvetina? Usilovne premýšľal. Žeby naozaj niečo vedela, alebo je to len jej pokus pridať si trochu na cene? Bola tam šanca, že nehovorí len prázdne klamstvá. Veď niečo tušila aj o Jonovej smrti. Nevedel si predstaviť, ako mohla disponovať takýmito informáciami pokiaľ ju nimi nekŕmi sám Varys. Možno ju skutočne stále podceňuje. Je čas to zistiť. Na jej otázku jej mohol odpovedať bezbolestne, nič pri tom nestrácal. Ale prečo sa o to vôbec zaujíma? Odrazu mu myseľ ponúkla nepravdepodobnú, ale predsa reálnu odpoveď. To podozrenie prišlo znenazdajky, ako letná búrka. Má predsa fialové oči. A zaujíma sa o Targaryenov. Žeby to nebola len zhoda okolností? Ale nie, Aerysova dcéra je predsa za Úzkym morom, vydatá za nejakého konského pána a možno je už aj po smrti. Prizrel sa jej lepšie. Tie vlasy vyzerali, ako farbené, celkom pri korienkoch zahliadol občasný záblesk svetlej farby. Podozrenie zmocnelo. Žeby predsa len sestra žobráckeho kráľa, ktorá sa nejakou ľsťou vrátila do mesta a snaží sa nájsť si prívržencov? Zdalo sa mu to nanajvýš nepravdepodobné. Bude musieť zistiť o tej Deanerys viac, nikdy predtým jej nevenoval veľkú pozornosť. Rozhodol sa, že s týmto dievčaťom bude nakladať opatrne. Ak sa tieto jeho šialené myšlienky ukážu pravdivé a on bude tým, kto jej pomohol odraziť sa od dna, bude profitovať. O tom nepochyboval. Na druhej strane to mohlo byť príliš nebezpečné. Varys nikdy nespí. Na zaspätkovanie však bolo neskoro, sedela tu vedľa neho a čakala na svoju odpoveď.
"To sa mi vidí ako férová výmena." súhlasím s úsmevom. "Tak nastraž uši. Posledným živým drakom je dcéra zosnulého šialeného kráľa, sestra princa Rhaegara a žobráckeho kráľa Viserysa. Volá sa Deanerys. Schováva sa kdesi na druhej strane Úzkeho mora vydatá za dothrackého pána koní. Podľa najnovších správ ešte nedávno čakala jeho dieťa, takže o tomto čase je tam možno už o jedného malého polovičného dráčika viac. Existuje ale možnosť, že zatiaľ čo si tu my dvaja hrkútame, jej už niekto vráža do chrbta dýku. Jeho veličenstvo Robert Baratheon vydal príkazy na  usmrtenie toho chúďaťa aj s jej dieťaťom a ustanovil odmenu za ich hlavy." povedal jej, striehnuc na jej mimiku. Bol veľmi zvedavý, čo s ňou tieto informácie urobia. "A to je o drakoch všetko. Aerysov syn Viserys zahynul pod rukou Daenerysinho manžela, aspoň tak sa šepká po krčmách za morom. Tak čo povieš? Stálo to za malú odmenu?" usmial sa.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 08, 2015 4:54 pm

Pozorne nastražila uši, pri čom si zobrala pohár medzi prsty. Červený a sladký nápoj ju priam lákal. Kedy pila naposledy tak drahé a dobré víno? Pila ho vôbec niekedy? Zahľadí sa doň. Tá farba mladej polodračici pripomína krv. Čerstvú, teplú a príjemnú na chuť. Sladkú na perách a prstoch. Nabrala až príliš neprítomný pohľad. To len trávila všetky slová lorda Baelisha, ktoré doľahli až k nej. Čo s tou mladou Dračicou? Deanerys...Bodaj by ju zobrali Bohovia. Ako môže byť na žive? Ako môže niekto tak veľmi prekážať v jej ceste a byť zároveň tak nesmierne ďaleko? Essos je pol sveta ďaleko. Nie Essos ale ona. Tá prekliatá malá štetka. Ako ju vôbec odstrániť z cesty? Koho poslať? Mali by sme čakať. Možno ju niekto nakoniec i tak zabije. A keď nie?! Čo potom? Čo by bolo. Urobíme to my. Ostatne ako vždy. Tá myšlienka jej potlačil úsmev na tvár. Malý, nenápadný úsmev, akoby ju priam potešila správa o žijúcej príbuznej. Je to moja malá sestrička. Je v poradí druhá. Ale ty si bastard! Pripomenie si ten nechutný fakt v duchu. Jazva v tvare hviezdy na jej čele zapálila bolesťou. Ako prekliatie, ktoré jej neustavične pripomína kam patrí. Vyhostená, vydedná, vyvrheľ. Zasipí v duchu.
Oblízne si pery hneď po tom ako si dopriala dúšok sladkého vína. Nikdy nič lepšie nepila a aspoň na tú chvíľu zabudla na všetky svoje problémy. Zahnala ich do kúta, odkiaľ na ňu pozerali, znova kradli späť ako svorka hladných šeliem.
"Čo má spoločné vlk, lev a kvetina?" Položila mu znova tú otázku, akoby odpoveď nepoznala a dúfala že jej to vysvetlí. Zadívala sa mu do očí, takým tým hlúpučkým a nevinným výrazom. Pár krát zamrká.
"Ja viem. Och ja viem." Dostala zo seba nakoniec nadšene, dobre že pri tom netleskla rukami. "Boli dnes v hostinci. Môj drahý lord Baelish vy o tom neviete? Samozrejme že nie. Odkiaľ by ste to mohli vedieť. Ale ja vám to poviem. To veru poviem!" Jej radosť začala naberať na obrátkach, každé slovo znelo spevavo.
"Kráľ na severe Robb Stark je v našom krásnom meste aj s pár jeho vazalmi. Stretol s v hostinci s impom a sladkou kvetinou z Vysokej Záhrady. O čom sa rozprávali to vám neviem povedať, ale určite nehrali karty a štebotali o počasí keď sa zatvorili v izbe. Všetci však odchádzali veľmi spokojne." Mykne plecami. Uvažuje nad tým či mu povedať o Rooseovi. Je to nebezpečný chlap. Zrovna tak nebezpečný ako Petyr a keby sa mala rozhodnúť koho sa bojí viac, nedokázala by si vybrať. Nerozhodne skrčila pery, uhla pohľadom. Ešte mu chce niečo povedať.
"Muž stiahnutý z kože je ten ktorého by ste mal vyhľadať. Chce si urobiť z vlka rohožku." Pousmiala sa nakoniec na Petyra veľmi milo a nevinne.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 08, 2015 5:35 pm

Netušil, či si reč jej tela vykladá správne. Teší sa z toho, že ju niektorí považujú za mŕtvu? Ťažko povedať, čo sa odohráva v tej jej hlave. Jedna vec ale nesedela v jeho teórii. Čo má znamenať tá jazva na čele? Prečo by sa Daenerys nechala označkovať ako nejaký dobytok? Čo ako nad tým špekuloval, na nič dostatočne racionálne neprišiel a dohady boli zbytočné. Presto však nechcel spraviť zbytočnú chybu.
Keď počúval, čo mu vraví, mal čo robiť, aby pochybovačne nezdvihol obočie. Robb Stark v meste? Čo by tu robil? Prečo by podnikal také šialenstvo? Žeby sa dohodol s Macem o sobáši s Margaery? Kráľov Prístav určite nebol vhodným miestom, pre takéto dohadovania. Jednalo sa však o syna Eddarda Starka, na to nesmie zabúdať. Možno bol fakt dostatočne hlúpy na to, aby prišiel do mesta. Dá si to overiť. Ak to bude pravda, fakt, že ho o tom nikto neinformoval len potvrdí jeho plány. Lev mu už nemá čo ponúknuť. Muž stiahnutý z kože môže znamenať len Boltona, Starkovho vazala. Ak sa rozhodol prebehnúť na druhú stranu, tak nech. Nevidel zatiaľ dôvod miešať sa do toho. On musí nájsť konečne niekoho, kto do neho vloží dôveru. Škret bol na to príliš chytrý a Nedd Stark príliš čestný. Žeby bol tým správnym mužom jeho syn? Nikdy Robba Starka nestretol, za pokus by to možno stálo.
"Šikovnica." pochválil ju zas a ona sa tešila, ako mladé dieťa. "Takže lev, vlk a kvetina sa spolu hrajú a myslia si, že z toho môžu vynechať drozda." hovoril v rovnakých metaforách a videl, že sa jej to zapáčilo. "Lenže my sa zahráme spolu s nimi. Čo povieš, moja drahá?" rozhodol sa pozvať ju ďalej do hry. Aspoň zatiaľ. Farba jej očí mu nedala pokoja a on už bol odhodlaný trochu zariskovať.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kráľov Prístav - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kráľov Prístav
Návrat hore 
Strana 3 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Pieseň ľadu a ohňa FRPG :: Hracia plocha :: Juh-
Prejdi na: