Pieseň ľadu a ohňa FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pieseň ľadu a ohňa FRPG

Toto fórum slúži pre hráčov RPG, ktorý sú fanúšikovia knižnej série Pieseň ľadu a ohňa, seriálu Hra o tróny a chcú si zahrať vo svete Westeros.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Upozornenia
Fórum sa nedrží striktne knižnej a seriálovej predlohy. Známe postavy sa majú držať len hlavnej podstaty svojho charakteru, vo všetkom inom majú voľnú ruku, aby tak mohli zapojiť svoju fantáziu a neboli obmedzovaný knihou a seriálom.
Aktuálne dianie v Západozemí
  • lord Eddard Stark je väznený a obvinený zo zrady koruny a zabitia kráľa Roberta Baratheona
  • na Železnom tróne sedí kráľ Joffrey Baratheon
  • lord Robb Stark je väznený v Kráľovom prístave za zradu kráľovskej koruny a otvorenej rebélií
  • Admirál Hestor napadol Kráľov prístav so svojou flotilou
  • Zimohrad a Sever spravuje lady Bolton
  • Mance Nájazdník zjednocuje divoké kmene.
Posledná téma
» Myrmadryon
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeŠt marec 17, 2016 2:33 pm pre Corvin Erwaden

» Dumanie pri pive
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt december 08, 2015 11:58 pm pre Jon Snow

» Zimohrad a jeho blízke okolie
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePi november 27, 2015 3:50 pm pre Karotka

» Múr a jeho okolie
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe november 22, 2015 7:28 pm pre Jon Snow

» Karotka alias Karbaník Buzala
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeŠt november 19, 2015 2:12 pm pre Karotka

» Kráľov Prístav
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeŠt november 12, 2015 11:24 am pre Admirál Kregory Hestor

» Lady Bolton
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 07, 2015 1:49 pm pre Ramsay Snow

» Obrázky, fórky a videá
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePi november 06, 2015 2:27 pm pre Jon Snow

» Vojna je umenie
Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSo október 31, 2015 10:00 pm pre Tyrion Lannister

Top posters
Jon Snow (96)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Ygritte (81)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Petyr Baelish (53)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Tyrion Lannister (43)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Roose Bolton (34)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Dyret (32)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Amaltea (27)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Ramsay Snow (26)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Normannus Modig (24)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Robb Stark (20)
Kráľov Prístav - Stránka 2 Vote_lcapKráľov Prístav - Stránka 2 Voting_barKráľov Prístav - Stránka 2 Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Kráľov Prístav

Goto down 
+6
Roose Bolton
Admirál Kregory Hestor
Robb Stark
Jamie Lannister
Margaery Tyrell
Ygritte
10 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePo august 31, 2015 3:36 pm

Takže o toto ide. Škoda, pri trochu chcenia by mohla patriť k hviezdam môjho domu radosti. A ten imbecil sa mi za to bude zodpovedať, namiesto dôkladného výberu vhodného falšovateľa išiel a priviedol prvú osobu, čo našiel.
Ani v najmenšom nedal najavo svoj hnev či sklamanie."Ach tak je to teda." šarmantne sa usmial. "Nečakal som, že to prebehne takto rýchlo. Požadujem šikovné prsty, istú ruku, neomylné oči. Ak mi to viete ponúknuť moja drahá, budeme dobrými priateľmi." rozhodil ruky v priateľskom geste. "Bez tak, skôr než pristúpime k skutočnej práci, potrebujem si overiť aká ste naozaj dobrá v tom, prečo ste prišli." tipoval ju skôr na zdatnú v iných činnostiach, ale rád by sa nechal prekvapiť. Vyhrabal zo stola nejaký list. "Moja stará korešpondencia so Železnou bankou. Ak mi dokážete vyrobiť presnú kópiu aj s pečaťou, čaká vás svetlá budúcnosť." zaklamal jej s úsmevom.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePo august 31, 2015 3:59 pm

Prstami si prebehne letmo po svojej brade, dotkne spodnej pery. Stále naňho pozerá s tým svojim laškujúcim pohľadom. Keby to nebol Malíček, ktorý sa pohybuje v kruhu tých naj krásnejších žien, možno by ho začala zvádzať. Ale vie, bolo by to zbytočné. Vraj tento muž nemá žiadne srdce a netuží po žiadnej žene. Prebehne jej hlavou myšlienka, či je vôbec muž. Nebude to riešiť. Má rada keď sa rieši hneď obchod, bez zbytočných omáčok okolo toho. "Svetlá budúcnosť by ma čakal vtedy keby som mala všetky peniaze Železnej banky." Povie si v duchu. Chvíľu trávi jeho slová, zvažuje, či to nie je nejaká pasca. "Blbé dievča. Radšej si dávaj pozor na to, aby ti riadne zaplatil." Varuje hlas v hlave.
"Myslím že mojou prácou budete viac než spokojný. Ale nedá mi neopýtať sa, čo z toho budem mať ja? Svetlá budúcnosť je veľmi nekonkrétne sformulovaná odmena. Tak že?" Dúfa že niekto ako Malíček dokáže odhadnúť, čo žena ako ona by mohla chcieť za svoje služby. Nie je to vždy zlato alebo striebro. Niekedy si ako odmenu pýta drobnosti, ktoré sú pre obyčajných ľudí ťažšie zohnatelné. Natiahne k nemu svoju ruku, aby si mohla zobrať ten list a preštudovať nie len obsah, ale i písmo. Zaujíma ju už len jedna vec okrem odmeny.
"Koľko mám času? Ak vás nebude obťažovať moja prítomnosť, môžem vám to urobiť i tu." Pomykne plecami. Všetko čo k tomu potrebuje si ako všimla dokáže nájsť rovno na jeho stole. Okrem jednej veci, ale to nebude problém zohnať.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePo august 31, 2015 5:03 pm

Čo z toho budeš mať ty, holubička? Šperk či mešec zlata môže zabezpečiť mlčanie človeka - na nejaký čas. Zato dýka v hrdle ho však umlčí navždy., pomyslel si.
"Čo takto náušnice, moja drahá. Veľké fialové ametysty na striebornej retiazke, brúsené u môjho dobrého priateľa, ktorý vyrába šperky aj pre jej veličenstvo. Hodili by sa vám k tým nádherným očiam." uhrančivo sa jej do nich díva. "A v neposlednom rade moju vďačnosť. Pokiaľ budem s prácou naozaj spokojný, môžu sa z nás dvoch stať obchodní partneri. Dokážem oceniť kvalitné služby."
Konečne od nej odtrhne zrak a žoviálne mávne rukou. "Táto záležitosť nijako nesúri. Doprajte si toľko času, koľko potrebujete. Prineste mi kópiu listu ako dôkaz a porozprávame sa o skutočnej práci. Vaša prítomnosť mi ani v najmenšom neprekáža, ba naopak, ale už v tejto chvíli meškám na stretnutie s lordom pobočníkom. Ak však máte ešte nejaké otázky, rád ich zodpovedám. Jeho lordstvu neuškodí priučiť sa trochu trpezlivosti."
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePo august 31, 2015 6:30 pm

Spokojne sa usmeje. Šperk by jej samozrejme ulahodil, aj keď zatiaľ netuší, pri akej príležitosti by ju mohla nosiť. Nemá na to vhodné šaty. "Všetko časom. A kto vie. Možno práve tento malý muž je naša cesta." Niekedy má po krk svojho vlastného hlasu v hlave, ale čo už. Každý sa narodil s nejakou vadou a keby nie, nu...po čase nejakú určite získa. Zoberie si od neho teda ten list, ktorý starostlivo schová do záhybu svojho rukáva. Má tam mnoho maličkých vnútorných kapsičiek. Niekedy si tam schováva bežné veci, inokedy kradnuté alebo menšie nástroje smrti.
"Náušnice, náhrdelník a prsteň by boli určite skvostná ozdoba na mojom tele. Vaša ponuka je štedrá. I keď som dúfala v niečo viac, keď môžem byť tak smelá. Viete...Stále ma fascinoval spôsob akým umrel náš dobrý Pobočník Jon Arryn. Nie len vy máte nepohodlných známych môj milý lord Baelish." Uškrnie sa naňho, čím odhalí svoje dokonalé a biele zuby. Skutočne by bola ozdobou jeho bordelu. Dúfa, že namiesto šperkov dostane to čo chce. Malá fľaštička s jedom by bol pre ňu omnoho väčší prínos. I keď...dá sa to zohnať aj za výmenu šperkov na čiernom trhu v temných uličkách a prístavu mesta.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 01, 2015 1:02 am

Pri zmienke o Jonovi Arrynovi mu zamrazilo v zátylku. Ako? Odkiaľ? prebleslo mu hlavou. Chvíľkový strach takmer v zápätí vystriedalo pobavenie. Veď tá malá čubka sa mu pokúša vyhrážať. Nahlas sa zasmial, natiahol k nej ruku a pohladil jej líce.
"Pozrimeže, aký rozvetvený jazýček. Páči sa mi to. Dostaneš aj niečo viac.  Sprav svoju robotu a dám ti, o čo si povieš. V rozumných medziach, samozrejme. Dávam ti na to moje slovo. Ale drž ten svoj jazýček viac za zubami. Určite sa chápeme."
Sňal dlaň z jej tváre a napravil si golier. Nič nevie, nemala sa to ako dozvedieť. Lysa by jej to nikdy neprezradila. A aj keby áno - slovo nejakej fľandry proti jeho vlastným.
"Teraz však už naozaj musím ísť. Príď, keď budeš hotová."  Gestom jej ukázal východ a spolu s ňou opustil komnatu, ponáhľajúc sa za Škretom. Ani jeden z nich si nevšimol vysokého ozbrojenca s čiernymi vlasmi, ktorý ich pozoroval vyjsť z budovy.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 01, 2015 2:07 am

Netrpezlivo sa prechádzal po pracovni, Malíček sa stále neukázal a bez Bronna mu ani nemal kto robiť spoločnosť. A to som naivne dúfal, že to ja budem ten čo ho nechám čakať a nie naopak. Musím uznať, že ma má dobre prečítaného. Ale toto mu len tak.... Hluk za dverami ho prebral zo zamyslenia. Pohotovo si sadol za stôl, odkiaľ vzal prvý pergamen ktorý mu prišiel pod ruku. „Už som ani nedúfal, že sa ukážete lord Baeliš. Som si istý, že ste mali na práci dôležitejšie veci ako stretnutie s pobočníkom kráľa.“ Povie ponad pergamen k otvárajúcim sa dverám. Zo všetkých síl sa snaží udržať si formálny, priam unudený hlas, no i tak vie, že Malíček začul hnev v jeho hlase.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 01, 2015 10:37 am

Celou cestou do Pobočníkovej veže nedokázal prestať myslieť na tú čiernovlasú mršku. Čo ako si lámal hlavu, neprišiel na to, odkiaľ mohla vedieť tie veci. Bolo nanajvýš nepravdepodobné, aby o tom Lysa spievala. Natoľko ju poznal. Varys! pomyslel si. Ale keby Pavúk naozaj poznal pravdu o Jonovej smrti, moja hlava by sa už dávno kotúľala pod špalkom Illyna Payna. Nebol si zatiaľ istý, ako so vzniknutým problémom naložiť. Každá figúrka má vlastnú vôľu a môže konať nepredvídateľne, s tým vždy počítal. Občas sa nejaká vzoprie a chce sa stať hráčom. Žeby bol toto tento prípad? Zaumienil si, že ju nepodcení. Pekné oči a výzor neviniatka je predsa to posledné, čo by ho mohlo oklamať.

Keď konečne dorazil do pobočníkových komnát, privítal ho Škret namrzený z toho, že ho nechal čakať.  
"Odpustite mi to, môj pane. Mal som neodkladný problém s jednou z mojích nevestiek. Myslím, že práve vy to dokážete pochopiť." usmial sa na neho strojene a pohodlne sa rozvalil na ponúknutom mieste.
"Z tej cesty sem mi vyschlo v hrdle, nepohrdol by som trochou vína." posťažoval sa mu a znovu si napravil golier. Navonok bol pokojný, ale vnútri sa ho zmocňovala nedočkavosť. Bol zvedavý, čo mu môže Škret ponúknuť a či to bude rovnaký blázon, ako jeho sestra.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 01, 2015 3:02 pm

Slina mu na jazyk priviedla nepríjemné slová, no on ju prehltol a pobral sa k vínu. "Sladké červené z Vyšesadu?" nečakajúc na odpoveď naleje dve poloplné čaše. Jednu z nich podá Petyrovi. "A teraz by sme mohli prejsť k neodkladným záležitostiam, ktoré ste ráno spomínali." Povie a dopraje si dúšok vína.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 01, 2015 3:54 pm

Napije sa jedného dúšku sladkého moku a oblizne si pery. "Znamenité." Pochváli.
"Takže rovno k povinnostiam? Ako si želáte, môj pane." odloží čašu a prehodí si nohu cez koleno. "Potrebujem s vami prebrať jednu diskrétnu záležitosť." zatvári sa nerozhodne, akoby si dodával odvahy zveriť sa mu s nejakým tajomstvom.
Nakoniec vraví: "Pravdu povediac by som o tom nemal hovoriť, ale moje starosti sú priveľké na to, aby som mlčal. Dúfam, že na mňa preto nebudete žalovať vašej drahej sestre." žartovne sa usmeje. "Dostal som od našej kráľovnej regentky príkaz, aby som zastavil splácanie dlhov voči železnej banke až pokiaľ nebude s vojnou koniec." prestal sa usmievať a neveriacky pokrútil hlavou. "Lord pobočník, takýto krok je za danej situácii krajne nerozumný. Je pravda, že koruna nemá dostatok peňazí a naše pokladnice sú skoro prázdne. Ale rozhnevať si Železnú banku..." rozhodil plecami v bezmocnom geste "Rozhnevať si Železnú banku sa mi nevidí, ako správny spôsob, ak môžem vyjadriť svoj skromný názor. Určite poznáte ich históriu. Ak prestaneme so splácaním dlhov, ľahko sa môže stať, že banka podporí lorda Stannisa, lorda Renlyho či dokonca Robba Starka. Sú aj iné spôsoby, ako zaplatiť vojnu. Napríklad..." a je to tu, ostáva dúfať, že som sa v ňom nezmýlil "...napríklad, neviem, pokojne aj sobášom alebo zásnubami. Jeho veličenstvo už je vo veku vhodnom na ženbu. Náš drahý kráľ Robert za sebou zanechal tri zdravé deti. Stačí ich prisľúbiť nejakému bohatému rodu a naplníme si pokladnice. Je to lepšia možnosť, než rozhnevať si Železnú banku." nadýchne sa a napije s vína.
"Vaša ľúbezná sestra ale trvá na tomto rozkaze. Verím však, že nás pobočník bude chytrejší a prekazí toto bláznovstvo. Musím povedať, že ako pobočník si zatiaľ vediete veľmi dobre. Nedovoľte, aby to vaša sestra zmenila."
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 01, 2015 4:55 pm

„Chápem vaše starosti a som veľmi rád, že o tom hovoríte otvorene. Pravdu povediac si tiež nemyslím, že neplatiť Železnej banke je správna cesta. Ale vzhľadom na situáciu, ktorá to komplikuje im nemôžme dlh splácať tak ako doteraz. Dohodnite nám miernejšie splátky počas vojny. A taktiež im pripomente, že žiaden zo samozvaných kráľov nemá dostatok financií aby im dlh mohol splácť už teraz.“ Utrápene si vzdychne. „Predpokladám, že kráľovská pokladnica je skoro prázdna, hlavne po tom turnaji, ktorý usporiadal náš zosnulý kráľ. Možno sa mi však podarí presvedčiť môjho lorda otca aby korune požičal nejaké zlato a aspoň z časti tak doplnil pokladnicu.“ Dopije zvyšok vína a knísavým krokom sa poberá k fľaši vína. „O zásnubách ale nerozohdujem ja lord Baeliš, no pokiaľ viem tak lady Sansa je stále zasnúbená s mojím synovcom.“ Tak toto bola téma ich rozhovoru pomyslí si keď si spomenie na jeho spoločnosť z rána. V duchu mu taktiež preblesla správa, ktorú mu len včera pošepol Varys. Lady Martell je už v meste, dúfam, že Malíěk sa to ešte nedozvedel. Uvedomil si, že sa zamyslel. „Ospravedlnte ma, môj pane, len som si predstavil ako by reagovala moja sestra keby som jej práve ja šiel radiť koho si má vziať jej syn.“ Zatvári sa ospravedlňujúco a doleje mu vína.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSt september 02, 2015 7:22 pm

"To je škoda. Osobne sa domnievam, že by ste bol na túto úlohu omnoho viac kompetentní. Odpustite mi moju úprimnosť, ale rozhodnutia, ktoré zatiaľ činila vaša sestra boli jemne povedané, nemúdre. Trvať na sobáši kráľa s dcérou zradcu a sestrou rebela je zlý nápad. Iba čo to ešte viac rozzúri tvrdé hlavy Starkov." vstal a napil sa vína odvahu.
Odrazu rečnil rýchlo, zanietene, zapálene. "Máte šancu urobiť zmeny. Lord Eddard ju mal tiež. Nevyužil ju a pozrite sa, ako dopadol. Konajte! Ožeňte Joffreyho za Tyrrelove dievča alebo dornskú princeznú. Ožeňte ho za dievča z rodu, ktorý má čo ponúknuť. Prepustite lorda Eddarda a uzavrite mier s jeho synom a riečnymi krajinami, zatiaľ čo si ponechajte jeho dcéru ako poistku. Zbavte Malú radu neschopných ľudí ako je Pycelle a Cersei a dosaďte tam vlastných. Využite tieto udalosti na porazenie Robertových bratov a vyhrajte vojnu." Alebo ma neposlúchni a nechaj sa roztrhať väčšími hráčmi, Škret. pomyslel si a znov asi dal glg vína. Škret na neho chvíľu bez slova hľadel tými nerovnakými očami. Potom chytil pohár a zhlboka pil.
Spomenul si, ako dal podobnú ponuku Nedovi Starkovi a ten ju odmietol. Ešte však neskončil. Kým si Škret utrel ústa, pokračoval.
"Viem, že sa to môže zdať ako priveľké sústo pre tak malého muža. Ale..." intrigánsky sa usmial, "...ale so správnou pomocou? Ktovie?"


Kráľov Prístav - Stránka 2 2m4tw82
Návrat hore Goto down
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeŠt september 03, 2015 8:56 pm

Jaime Lannister zmizol z bojiska v Šepkajúcom lese  ako zbabelec, neopovážil sa ani zotrvať v proti útoku a zrazu ho nebolo, zrejme zmizol aby sa mohol schovať pod ockov plášť alebo sa skryl v Rudej bašte, tak bojuje slávny kráľokat, buď rozdáva rany za chrbtom alebo beží z bojiska ako malé decko, ktoré prvý krát vidí krv, ostré zbrane a mŕtvoly. Mladý vlk sa tešil, že ho dostane a porazí, že ho zajme a použije ho ako proti hodnotu za svoje sestry ale znovu má len prázdne ruky a zostali mu aj oči pre plač. Južania si možno mysleli, že severania sa do Kráľovho prístavu nedostanú, že sa budú báť ale sever na juh dorazil hoci nie v plnej sile a s praporcami, prišli v skromnom počte. Kráľ Severu a pár najvernejších vazalov, ktorý boli ochotný riskovať túto nebezpečnú cestu, prišli v tichosti a tajnosti, tak ako si vlci vo svorke chodia pre svoju korisť. Ubytovali sa v jednom z hostincov, ktorý nevoňal novotou a je isté, že tie postele si vystriedalo už pár stoviek ľudí. Hlavné mesto Severanom smrdelo hneď na prvý nádych, pod ich oknami tiekol kanál zo splaškami. Ani sa nečuduje prečo sa hovorí, že žiaden Stark sa z juhu ešte nevrátil, určite ich odrovnáva ten smrad a teplo.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePi september 04, 2015 4:20 pm

Dnešný deň možno ešte naberie zvláštny spád, o ktorom Amaltea ani len netuší. Červenú baštu opustila v najväčšej tichosti, ako nejaká slúžka, ktorej skončila pracovná doba a konečne môže cupitať domov, aby si natiahla svoje ubolené nohy. Alebo ako dievčina, ktorú si tam zavolal urodzený pán, aby si užili spoločné chvíle? Tak či onak, nemohla lord Baelisha sklamať. Dostala dôležitú úlohu, no musím sa tváriť, akoby o nič nešlo. Veď vie, Kráľov Prístav sa skladá z armády tieňov, ktoré majú oči a uši všade, štebotajúcich vtáčikov bez mena a krídiel. I ona patrí medzi ne. Medzi túto spodinu, bez ktorej by veľký hráči nemohli hrať svoje zvrátené hry. Pri myšlienke na to, ako sa stala súčasťou týchto hier, aj keď len ako potkan v kanáloch, myš v uličách veľkomesta, nedokázala potlačiť menší a škodoradostný úsmev. "Bude to ešte zaujímavé." Pomyslela si, keď prechádzala pod oknami vysokého, ale jednoduchého hostinca. Smrad mesta už nevníma. A aby nemusela dýchať ten smrad, ktorý produkujú spotený ľudia v uliciach, si namazala nenápadný olejček pod nos. Príjemná levandulová vôňa ju takto sprevádza úplne všade.
Na prípravu listu potrebovala len pár hodín. Žiaľ, vyžaduje si to dôkladnú prácu. Lord Baelish má vnímavé oči. Keby bol menší lord, mohla by si menšie chyby dovoliť. Ale pri lord Baelishovi nie. Je to cesta na hor. Tenký a nebezpečný rebrík, po ktorom sa bude musieť naučiť šplhať aby neskĺzla dole. Deň sa pomaly obrátil v noc. O takejto hodine už nemôže nikam chodiť. Nie do Červeného paláca. Brány sú zatvorené, nepustili by ju. Nevadí. Aj zajtra príde deň. List, teda... oba listy si dôkladne schovala v tajnom vačku svojho rukáva. Sú to malé, zrolované papieriky. Tým že na pôvodnom nebola žiadna pečať, nedokáže čarovať. Ale písmo a podpis je jeden od druhého na nerozoznanie.
"Bude spokojný. Veľmi spokojný." Upokojila samu seba v mysli, keď sedela v hostinci za menším stolom a venovala svojej večeri. Nechcela nič honosné, nič nápadné. Pečená ryba s citrónom, malý bochník chleba k tomu a lacnejšie víno v malom džbáne na zapitie. "A keď nebude? Čo potom?" Ozval sa v hlave ustráchaný hlas. "Potom je hlúpejší než sa zdá. Urobili sme čo chcel. Sľúbil nám za to odmenu a keď ju nedostaneme..." Radšej hlas nedopovedal. Ešte že ten rozhovor nik nemohol počuť. To by musela osoba dokázať liezť ľudom do hlavy.
Kútikom oka si všimla skupinu mužov, ktorý nevyzerali ako južania. Veľký, zavalitý, na tento kraj až príliš zarastený. "Severania? Alebo muži z Riečnych krajín?" Položila si otázky v duchu, ale po odpovedi nemieni priveľmi pátrať. Korunovácia kráľa a vojna láka do mesta kadekoho. Začula chýry o tom, ako Jaime Lannister zmizol cez noc pred bojom. Príliš ju to neprekvapilo. Ten chlap zabil šialeného kráľa od zadu. Možno bol dobrý v boji na turnajoch ale zrejme strachoput na skutočnom bojisku. Ostatne, ak je len polovica pravdy z toho čo sa hovorí o novom kráľovi na severe, ani sa mu nečuduje. Severania boli pre južanov stále istým spôsobom hrozivý. Tie strašidelné rozprávky ktoré si o nich rozprávali...
"Každá rozprávka sa zakladá na zrnku pravdy."
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePi september 04, 2015 6:58 pm

Vôbec nemal chuť vystavovať sa takému nebezpečenstvu, ale nepodarilo sa mu presvedčiť Starka, že je to číre šialenstvo. Mohol to samozrejme odmietnuť a odtiahnuť so svojím vojskom na sever. Jeho nos mu však vravel, že z toho môže ešte profitovať. Byť v centre diania má svoje výhody. Keď sa vkrádali do mesta, pripadal si ako úplný blázon. Na také čosi bol jednoducho príliš starý. Počul dostatok rečí o Kráľovom Prístave na to, aby si nerobil plané nádeje. Aká bola šanca, že o nich Pavúk už v tomto okamihu nevedel? Uvedomil si, že moment, keď bude musieť obrátiť kabát sa rýchlo blíži. Zatiaľ ale na sebe nedal nič znať. Ubytovali sa v smradľavom pajzly. Netušil, či Mladý Vlk má nejaký plán. Pochyboval o tom. Hovoril síce o oslobodení jeho otca a sestier, ale istotne nemal potuchy, ako to urobiť.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimePi september 04, 2015 7:35 pm

„Ako som už povedal, ženba ide momentálne mimo mňa.“ Zopakuje znovu. “Ale to čo ste hovorili o šanci  na zmenu, to znie zaujímavo. Nahradiť neschopných mojimi ľuďmi, nahradiť Pycella a Cersei, takže vy ste môj človek?“ Spýta sa s úsmevom. „Nie neunúvajte sa odpovedať.“ Preruší ho len čo sa nadýchne na odpoveď. „Viem, že poviete to čo budem chcieť počuť. Lorda Eddarda ste dali mojej sestre na striebornom podnose. Ona Vám možno uverí, že to bolo len preto aby ste slúžili kráľovi, ale ja nie. Nie je ani spolovice tak chytrá ako si o sebe myslí, to už viete a využívate to. Podceňuje Vás, ale mňa si takto nezískate. Chcete spolupracovať?“ Doleje obom víno, dúfajúc, že Malíček nepije toľko ako on. Možno z neho vypadne aj niečo viac. Poteší sa v duchu. „Chcete aby som niečo podnikol na vlastnú päsť, poza chrbát vlastnej sestry, ba vlastného otca? Aby som ju nahradil? Tak dokážte, že to myslíte vážne a nevymeníte ma ako jedno z vašich dievčať, alebo, aby som neskončil ako lord Eddard. Postarajte sa aby Cersei odišla z mesta, aby odišla na Casterlyho skalu. Alebo kdekoľvek inde, len nech je to ďaleko. Ak to spravíte, hodíme za hlavu všetko čo sa stalo. A obaja z toho len získame.“ Neverí mi a nikdy nebude, no možno aspoň na chvíľu skloní zbrane. Prebehne mu mysľou.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSo september 05, 2015 10:46 am

Nepokojne sa pomrvil v kresle, nedávajúc na zreteľ pocit sklamania, ktorý v ňom narastal s každým Škretovým slovom. "Lordu Eddardovi som ponúkol veľmi užitočné rady. Vysvetlil som mu, že ak je to múdry muž, dohliadne na to aby na tróne sedel Joffrey. Dal by mu za ženu svoju dcéru a svoje ostatné deti by zosobášil s Joffreyho súrodencami. Ako pobočník a lord protektor by v aliancii s vaším rodom ľahko porazil lorda Stannisa." Načiahol ruku za čašou vína, ale rozmyslel si to. Ešte bude potrebovať čistú hlavu. "Neposlúchol ma. Jeho severská česť či iné šialenstvo mu dočista zatienili zdravý rozum. Namiesto toho nám dal vojnu na všetkých frontoch. Situácia by teraz vyzerala úplne inak, keby sa bol riadil mojimi radami." zľahka, skormútene si vzdychol, úsmev mu na perách mierne povädol. "Čas plynie a ja tu sedím znova. V rovnakej komnate, v rozhovore s iným pobočníkom a delím sa s ním o moju múdrosť. Dúfal som, že tento mi už bude načúvať. Ako obyčajný správca pokladne nemám na kráľovnou či veľmajstrom žiadnu moc, to samozrejme dobre viete. To pobočník musí konať. Potrebuje však niekoho, s kým by mohol zdieľať ťažké bremeno svojich povinností. Takým mužom by som mohol byť. Uisťujem vás, že moja cena je skromná." Mimovoľne sa pohladil po svojej modrej zamatovej tunike ušitej na mieru a zmietol z nej smietku prachu. Teraz sa už muší rozhodnúť. A polovičná odpoveď znamená nie.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSo september 05, 2015 5:06 pm

„Lord Baeliš, naozaj neočakávam, že nad mojou sestrou máte moc. No očakávam, že ste natoľko chytrý aby ste si poradili s podmienkou ktorú si kladiem. Spolupráca, totižto vyžaduje viac, než len pekné slová. Takže, čo chcete na oplátku? Zunovala sa Vám vaša momentálna úloha v Malej rade? Alebo by ste radšej uprednostnili titul a pozdvihli tak svoj rod?“ Opýta sa bez zaváhania. Je ešte niečo, o čo by mohol mať záujem? Spýta sa v duchu. „No aby som ja nebol ten, kto len rozpráva, tak sa zariadim Vašou radou. Veľmajster Pycell, už onedlho nebude veľmajstrom. Dúfam teda, že túto informáciu nejako zúžitkujete a vykročíme spoločnou cestou k lepšiemu zajtrajšku.“ Usmeje sa ponad čašu a kývne mu na prípitok.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSo september 05, 2015 5:55 pm

Uvažoval. Cersei by Kráľov Prístav nikdy dobrovoľne neopustila. Nie teraz, keď sa domnieva, že je pri moci. Mohol by som ju pod nejakou zámienkou vylákať z mesta, ale nie na dlho. Jediný človek, ktorého by poslúchla, je jej otec. Tywin je ale ďaleko a nepatrí k tým, čo by počúvali moje slová. Keby bol v meste, možno by Cersei sám poslal do Skaly. Natoľko si to trúfam odhadnúť. Takto ale nemám veľa šancí. Mohol by som nechať vyrobiť ešte jeden nepravý list, ale tým by som si už príliš trúfal. Skôr či neskôr by vysvitlo, že Starý Lev nevydal žiaden takýto príkaz. A potom by sa hľadal vinník. Nie. Škret mi neponúka žiadnu spoluprácu. Využil by ma, aby sa zbavil Cersei a potom by ma poslal do siedmich pekiel. Polovičná odpoveď znamená nie. Ďalší hlupák.

"Uvidím, čo sa dá robiť. Ďakujem za pohostenie. Teším sa na našu spoluprácu, môj malý lord pobočník." uškrnul sa na neho svojím najtypickejším úsmevom a vypoklonkoval sa z jeho komnaty.
Návrat hore Goto down
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeSo september 05, 2015 8:53 pm

Samozrejme, že má plán na záchranu otca a sestry, bez neho by na tak nebezpečné miesto ako Kráľov prístav neprišiel hlavne keď je na jeho hlavu vypísaná odmena, o svojom pláne nikomu nepovedal, pre istotu, nepovedal ho ani Boltonovi ani iným významným vazalom, ktorý prišli s ním a nie je to tým, že začína byť podozrievaví jednoducho vie že tajomstvo je najbezpečnejšie uňho. Všimol si, že naňho niekto pozerá, ten pohľad cudzích očí podvedome cítil a preto nenápadne otočil hlavu k osobe, ktorá sa pozerala ich smerom, zúžil oči a premeral si ju pohľadom " Nepoznám ju... zrejme len štetka, ktorá ide po peniazoch " Skonštatuje v duchu a hlavou sa otočí naspäť, v oboch rukách zviera pohár v ktorom má niečo čo chutí ako víno ale v skutočnosti je to len nejaká lacná brečka, nesťažuje sa pretože nechce pútať pozornosť.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 06, 2015 3:50 pm

Onedlho po Malíčkovom odchode vošiel do miestnosti Bronn. Správy ktoré priniesol ho zaujali. Dievča, ktoré vychádzalo z dverí spolu s Malíčkom v nevestinci nepracovalo. Nevedel kde presne sa nachádza no o to sa postará Bronn. Sľúbil Maličkovi, že sa postará o Pycella, aj tak sa s ním chcel vysporiadať už dávno. Spolu s Timettom a Šaggom ho navštívili po zotmení, spoločnosť mu robilo mladé dievča. Dievča poslal preč, šlo bez zbytočného otáľania, možno aj rado, že nebude musieť stráviť noc s tým starým plesnivcom. Na „starého plesnivca“ ani netrebalo veľmi tlačiť, stačilo aby ho Šagga trochu oholil. Povedal všetko o otvorení brán počas Robertovej rebélie, i o smrti lorda Arryna. To a skutočnosť, že donáša jeho sestre mu stačilo na to, aby ho hodil do  jednej z čiernych ciel. Nezachránili ho ani výkriky, že všetko čo spravil, spravil pre Lannisterovcov. Miestnosť si nenútene poobzeral, vzal z nej niekoľko malých fľaštičiek a potom odišiel. Správu o Mladom vlkovi mu Varys priniesol už pred niekoľkými hodinami, rozhodol sa však, že s návštevou počká do rána a sestru neoboznámi so situáciou. Na svitaní vyrazil do krčmy v ktorej sa mal skrývať. Ako doprovod so sebou vzal Bronna, Šaggu a asi desiatku kamenných vrán. Mladého vlka zastihol počas raňajok, spoločnosť mu robilo niekoľko významnejších vazalov, medzi nimi aj Roose Bolton. Ich prítomnosť si všimli skoro okamžite, väčšina z nich siahla po zbrani. „Násilie nebude potrebné“ povedal škret, zachovávajúc pokoj „ak by som Vás chcel zajať, môj drahý lord učinil by som tak už včera, hneď po vašom príchode. Avšak ja radšej volím spoločenský dialóg.“ Na jeho groteskej tvári sa zjavil pokrútený úsmev.
Návrat hore Goto down
Robb Stark
Páža
Páža
Robb Stark


Posts : 20
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 06, 2015 4:29 pm

Rukou naznačí svojim lordom aby zložili zbrane, násilie nebude potrebné a nechce na seba pútať pozornosť, stačí že o jeho príchode vie malý Lannister, vie o ňom aj kráľ bastard? " Kráľ.. som kráľ severu Riečnych krajín " Opraví trpaslíka, zároveň tak dáva najavo aj to, že ako kráľ si nenechá skákať po hlave a nezľakne sa Lannisterovských vyhrážok. Postaví sa z lavice na ktorej do teraz sedel, oproti trpaslíkovi je vyšší, vyzerajú pri sebe ako trpaslík a obor. " Dialóg je to jediné na čo sa zmôžete môj drahý lord " Tým mierne naráža na jeho výšku a bojové " schopnosti" .
" Tiež uprednostním dialóg pred bojom.. ten príde neskôr. Chcem dialóg o samote a medzi štyrmi očami, v tomto hostinci mám prenajatú izbu, môžeme sa rozprávať tam " Pohľadom prebehne po škretových pomocníkoch. " Bez zbraní aby ste sa necítili ohrozene" Svoj meč položí na stôl, na znak toho, že trpaslíkovi nechce ublížiť.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 06, 2015 5:07 pm

Zatvoril sa v pracovni a vydal príkaz, nech ho nevyrušujú. Dlho s lámal hlavu nad tým, čo a ako ďalej. Namrzený sa napokon zdvihol a vydal sa do svojho obľúbeného podniku. Zalichotil niekoľkým dievčatám, skontroloval tržby a prikázal, nech prepustia jednu nezodpovednú fľandru. Zjedol misu ananásu, zapil to chladeným mliekom a vrátil sa do svojej pracovne. Poslal pre jedného zo svojich verných a prikázal mu, aby vyhrabal všetko, čo sa dá nájsť na tú fľandru, ktorá sa pokúšala vyhrážať sa mu. A taktiež nech ju za ním privedie, len čo bude hotová s tou prácou. Situácia dnes dostala spád a potreboval veci urýchliť.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 06, 2015 5:25 pm


Smutne si vzdychne. Vĺča cerí zuby a snaží sa pôsobiť hrozivo, dúfam však, že pobralo viac rozumu než jeho otec. „Tak ma teda veďte, Vaša kráľovská milosť.“ Povie pobavene a vydá sa za ním do izby. Prehovorí, len čo sa za nimi zavrú dvere izby. „Možno by ste mali zvážiť, či naozaj stojíte o kráľovský titul. Nebolo by lepšie vrátiť sa k jeho lordstvu, strážcovi severu? Tak ako Váš otec? Ten sa žiaľ otvorene postavil kráľovi a snažil sa ho zosadiť z trónu. Môže byť rád, že má hlavu stále na pleciach. Pokľaknite pred právoplatným kráľom, Joffrym Baratheonom. Ukončite túto nezmyselnú vojnu a vezmite si Myrcellu, kráľovu sestru za ženu. Lord veliteľ Mormont a tvoj brat Jon by istotne radi privítali tvojho otca na Čiernom hrade. Vraj im tam chýbajú statočný muži a takým on nepochybne je. Aj napriek tomu čo spravil mu to nemôžem uprieť.“ Nemôže si pomôcť, no má pocit, že chlapec ho odmietne a pokúsi sa o čosi šialené.
Návrat hore Goto down
Roose Bolton
Páža
Páža
Roose Bolton


Posts : 34
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 06, 2015 6:23 pm

Odmeraným pohľadom si premeriaval zberbu, ktorú so sebou Lannister priviedol. Odišli so Starkom vyjednávať do súkromnej komnaty. Presne ako predpovedal, Pavúk o nich musel vedieť už v momente, keď prišli do mesta. Ich malé dobrodružstvo sa skončilo, pokiaľ v sebe to chlapčisko nenájde aspoň štipku múdrosti. On však nemieni padnúť pre jeho šialenstvo. Ak bude treba, pokľakne pred Joffeym a trebárs aj pred Impom.
Vyjednávanie sa tiahlo a pociťoval v sebe netrpezlivosť. Pohľad mu sem-tam zalietal do vzdialeného rohu krčmy, kde sa zdržiavala tmavovlasá ženská. Všimol si ju tam už včera. Pozoruje ich azda? Je ona Pavúkovým špehom? Nebavilo ho byť súčasťou týchto hier, hlavne keď nevedel, na čom vlastne je. Ich pohľady sa na chvíľu stretli a ona ten svoj rýchlo sklopila. Vo fialových očiach jej vyčítal strach. Len nech sa bojí. Ale na strach musí mať nejaký dôvod. Postavil sa a pobral sa k jej stolu, že ju pre istotu trochu vyspovedá. A možno sa s ňou aj pobaví, ktovie, veď nevyzerala najhoršie. Do cesty sa mu vplietol jeden zo škretových mužov. Ten vysoký čiernovlasý nímand si čiernovlásku taktiež prehliadal s veľkým záujmom. "-Strať sa." rozkázal mu ticho a jednoznačne. Nímand sa na neho drzo pozrel a zaškeril sa. Po sekunde váhania sa sotva postrehnuteľne uklonil a odstúpil mu z cesty. Pochopil, kde je jeho miesto. Bez slova si odtiahol stoličku pri stole toho Pavúkovho vtáčika a posadil sa, pozorujúc ho svoím prísnym pohľadom.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 06, 2015 7:20 pm

Nehrýzť! Zablyslo sa v jej hlave včerajšia noc, ktorá nedopadla tak ako chcela. V hostinci zostala na noc a keď že nechcela platiť izbu, jedlo a pitie z vlastného, musela si omotať okolo prsta jedného postaršieho chlapa, ktorý si ju počas večere obzeral. Nepatril ku skupine tých čudných, zarastených mužov, ktorý očividne neboli severania. Nie. Tento bol južan z Kvetinkova a prišiel so svojimi priateľmi skúsiť šťastie v meste. Ten bude skúšať akurát tak to, v ktorom zo siedmich pekiel je najteplejšie. Dnešné ráno ju zastihlo skôr ako chcela. Teplé slnko svietilo rovno do ich postele, čo ju okamžite prebudilo. V hlave mala včelí roj a akoby jej do ucha chrápalo stádo slonov. Včera si ten starec poriadne užil s mladým mäskom, teraz dospáva noc. Ten bude dospávať pekne dlho. Ale zabiť si ho nemusela. Musíme čím skôr vypadnúť. Začína to tu byť dusno. Lord Baelish nás už isto čaká. Chcela si rukou prejsť po krku, zistiť či tam má nejaký fľak od zubov. Ten kanec bol pekne divoký, no ona ho skrotila. Ranná dýka mierená do srdca, plnší mešec o pár mincí a strieborný prsteň sa postaral o to, aby mala krajšie ráno a zabudla na zlú noc.
Skoro ráno si vyžiadala od hostinského dve väčšie kúsky chleba, čerstvé mlieko a med. Miluje dni, ktoré si môže od rána tak krásne osladiť. Očividne tí cudzinci tam zostali na noc tiež. Práve keď si natierala med na čerstvú a voňavú kôrku, vstúpil dovnútra... Skoro jej zabehla slina od toho, aký spád nabralo to dianie. Tak predsa len. Kráľ na severe sa schováva v hostinci, vyjednáva so škretom. Myslím že si tu niekto znova nabalí mešec. Sledovala a počúvala, no snažila sa to nerobiť príliš okato. Väčšinu času sa tvárila, že ju nič z toho nezaujíma a najväčšiu pozornosť dostávajú raňajky, ktoré má pred sebou. A predsa cítila na sebe pohľady. Nie jeden, ale dva. Obaja pochádzali z tej čudestnej skupiny. Obaja nabrali odvahu a jej srdce skočilo až do krku.
Vystrašený pohľad sklopila kamsi do svojho taniera hneď po tom, ako si k nej prisadol ten starší muž. Už len jeho prítomnosť mladej polo-dračici naháňala hrôzu, ktorá sa leskla v jej fialových očiach. Nakoniec pozbierala všetok svoju odvahu. Ľudia sa často vyhrážajú, keby ju zabil, nič by tým nezískal. Nie je žiadna významná osoba, nie je bohatá lady, ktorú by mohol obrať o peniaze a šperky.
"Želáte si pane?" Nadvihne naňho koniec svoje oči. Odvahu našla, dokonca sa na toho muža príjemne usmiala. Ako teplé slniečko, ktoré sa dotkne srdiečka. Len či aj tento muž má srdce. To naozaj netuší.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kráľov Prístav - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kráľov Prístav
Návrat hore 
Strana 2 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Pieseň ľadu a ohňa FRPG :: Hracia plocha :: Juh-
Prejdi na: