Pieseň ľadu a ohňa FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pieseň ľadu a ohňa FRPG

Toto fórum slúži pre hráčov RPG, ktorý sú fanúšikovia knižnej série Pieseň ľadu a ohňa, seriálu Hra o tróny a chcú si zahrať vo svete Westeros.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Upozornenia
Fórum sa nedrží striktne knižnej a seriálovej predlohy. Známe postavy sa majú držať len hlavnej podstaty svojho charakteru, vo všetkom inom majú voľnú ruku, aby tak mohli zapojiť svoju fantáziu a neboli obmedzovaný knihou a seriálom.
Aktuálne dianie v Západozemí
  • lord Eddard Stark je väznený a obvinený zo zrady koruny a zabitia kráľa Roberta Baratheona
  • na Železnom tróne sedí kráľ Joffrey Baratheon
  • lord Robb Stark je väznený v Kráľovom prístave za zradu kráľovskej koruny a otvorenej rebélií
  • Admirál Hestor napadol Kráľov prístav so svojou flotilou
  • Zimohrad a Sever spravuje lady Bolton
  • Mance Nájazdník zjednocuje divoké kmene.
Posledná téma
» Myrmadryon
Kráľov Prístav Icon_minitimeŠt marec 17, 2016 2:33 pm pre Corvin Erwaden

» Dumanie pri pive
Kráľov Prístav Icon_minitimeUt december 08, 2015 11:58 pm pre Jon Snow

» Zimohrad a jeho blízke okolie
Kráľov Prístav Icon_minitimePi november 27, 2015 3:50 pm pre Karotka

» Múr a jeho okolie
Kráľov Prístav Icon_minitimeNe november 22, 2015 7:28 pm pre Jon Snow

» Karotka alias Karbaník Buzala
Kráľov Prístav Icon_minitimeŠt november 19, 2015 2:12 pm pre Karotka

» Kráľov Prístav
Kráľov Prístav Icon_minitimeŠt november 12, 2015 11:24 am pre Admirál Kregory Hestor

» Lady Bolton
Kráľov Prístav Icon_minitimeSo november 07, 2015 1:49 pm pre Ramsay Snow

» Obrázky, fórky a videá
Kráľov Prístav Icon_minitimePi november 06, 2015 2:27 pm pre Jon Snow

» Vojna je umenie
Kráľov Prístav Icon_minitimeSo október 31, 2015 10:00 pm pre Tyrion Lannister

Top posters
Jon Snow (96)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Ygritte (81)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Petyr Baelish (53)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Tyrion Lannister (43)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Roose Bolton (34)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Dyret (32)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Amaltea (27)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Ramsay Snow (26)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Normannus Modig (24)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Robb Stark (20)
Kráľov Prístav Vote_lcapKráľov Prístav Voting_barKráľov Prístav Vote_rcap 
Top posting users this week
No user

 

 Kráľov Prístav

Goto down 
+6
Roose Bolton
Admirál Kregory Hestor
Robb Stark
Jamie Lannister
Margaery Tyrell
Ygritte
10 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Ygritte
Admin
Ygritte


Posts : 81
Join date : 17.08.2015
Age : 33
Location : Bratislava

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 4:02 pm

Kráľov Prístav 6143-k10

Kráľov Prístav je hlavné mesto Západozemia. Je to obrovské mesto s prístavom, nachádza sa tu aj Baelorovo Septum, Blší zadok, Červená bašta - sídlo kráľa a urodzených a Bordel patriaci Petyrovi Baelishovi.
Návrat hore Goto down
https://gotfrpg.slovakforum.net
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 10:07 pm

Ulice Kráľovho Prístavu boli po vytrvalom daždi neobyčajne čisté. Zhlboka sa nadýchol nočného vlhkého vzduchu, vychutnávajúc si príjemný pocit tohto malého víťazstva. Hodina sovy. Skôr hodina drozda - pomyslel si. Ned Stark, ten až do poslednej chvíle naivný hlupák práve teraz hnije kdesi hlboko pod zemou a podľa Varysových rečí jeho syn už zvoláva vazalov. Situácia sa v podstate ani nemohla vyvinúť lepšie. Chladný vzduch ho vyrušil z úvahy. Zavinul sa do plášťa pevnejšie a pobral sa svojou cestou. Energickým krokom prekročil mláku, obišiel pár zabudnutých sudov a zamieril do jedného zo svojich podnikov. Vyhadzovač pri vstupe ho spoznal a úctivo sa mu uklonil. Venoval mu krátky úsmev, slušne odzdravil a pobral dnu. Vstúpil do svojej súkromnej pracovne a zamestnancom jasne vysvetlil, že si neželá byť rušený. Nalial si pohár vína, posadil sa do pohodlného kresla a premýšľal. Jeho informátor mal pravdu. V udalostiach, o ktorých nepochyboval, že nastanú bude mať veľký význam to Tyrrelove dievča. Cesta k moci Vysokej Záhrady povedie medzi tými jej mladými, sladkými nohami, tým si bol istý. Vedel, že musí znova konať. Hodina drozda, pomyslel si znova.
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 10:24 pm

Nad Kráľovým prístavom sa zmráka, nedá sa povedať, že by to boli búrkové mraky. Skôr mraky nových intríg, klamstiev a rán pod pás. Tie staré už odplavil dážď a na rade sú nové.. s novými hráčmi. Po daždi sa všetko preberá k životu a samozrejme aj rúže rastú do krásy. Stála v jednom z výklenkov Červenej bašty a pri tom si obzerala kráľovskú záhradu po daždi, vôňa kvetov sa niesla širokým okolím ale nepochybovala, že niektoré môžu byť aj jedovaté. Do Hlavného mesta prišla len nedávno aby spolu zo svojou rodinou vzdala úctu novému kráľovi- chlapcovi, ktorý nemá vhodný vek na vládnutie, Joffreymu Baratheonovi. " Zrazu toľko kráľov " zamyslene poznamená a prehodí si svoje vlasy cez rameno.Renly Baratheon, Joffrey Baratheon, Stannis Baratheon, Robb Star, Balon Greyjoy... toľko mužov, pri ktorých by aj žena mohla dosiahnuť mocné postavenie. Chce byť mocná, chce byť kráľovnou ale na všetko treba čas.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 10:50 pm

Prebudil sa zavčasu. Kriticky sa premeral v zrkadle - nedostatok spánku si na ňom vyberal svoju daň. Kruhy pod očami starostlivo zamaskoval jemnou vrstvou prášku, aký bežne používali pobehlice, ktoré zamestnával. S nastupujúcimi šedinami to už bolo horšie - nemal ich ako schovať, klobúk nenosieval. Obliekol sa, nasadil svoj obvyklý priateľský úsmev a pobral sa za povinnosťami. Cestou do Červenej bašty zahliadol skupinu mladých rytierov cvičiacich na nádvorí s mečmi. Zastal a zadíval sa lepšie. Bol medzi nimi aj Lorras Tyrrel. Maceho najobľúbenejší, to nebolo žiadne tajomstvo. Možno sa pri ňom jeho starší bratia necítia dostatočne docenení. Nie každému je po chuti žiť v tieni svojho mladšieho súrodenca. Stálo to za myšlienku a možno to jedného dňa využije. Ako inak, Margaery Tyrrel tam bola tiež, aj so svojou družinou dvorných dám. Povzbudzovali Rytiera Kvetín a detinsky sa pri tom chichotali. Venoval im dlhý pohľad. Po čase si jedna z dvorných dám všimla, že sa díva a pošepkala to Margaery. Maceho malá Ružička drzo opätovala jeho pohľad a krátko mu zakývala, čo spôsobilo veselie u ostatných dám. Kývol im späť a pobral sa ďalej. Zrelá na odtrhnutie, pomyslel si. Ale kto bude ten vyvolený?
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 11:06 pm

Och áno, kto by si nevšimol lorda Baelisha, jeho povesť predchádza jeho prítomnosti, všade kam príde prináša nové správy, intrigy, všetko vie, všade bol a všetko videl... Dvorné dámy boli len také rozptýlenie, svojho brata má veľmi rada a rada sa naňho pozerá ako šermuje, s mečom mu to pristane a v boji je naozaj dobrý ale ak chce niečo dosiahnuť aj sama musí sa od brata odpútať. Jemne si zdvihne svoje šaty zo zeme a nenápadne nasleduje Baelishove šaty, vyzerá to akoby sa chystala do svojich komnát, no to nie je pravda. " Lord Baelish! " Osloví ho a mierne si odkašle aby na seba upútala pozornosť. " Je neslušné sledovať dámu a pri tom ju ani nepozdraviť." Pousmeje sa, pričom našpúli pery.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 11:30 pm

Za svojím chrbtom začuje jej hlas. Sledovala ho. Ružička si je vedomá svojej krásy a chce ju ukázať svetu. Dobre teda, učiním jej po vôli.
"Lady Margaery." prívetivo sa usmial a pobozkal jej ruku.
"Prosím o odpustenie, ale jedná sa o nedorozumenie. Ja som sa sa len kochal predstavením mladého sera Lorrasa. S mečom to naozaj vie. Na najbližšom turnaji si na neho stavím nemalú čiastku." sprisahanecky sľúbil. "Nerozumiem však, ako som mohol byť tak slepý a prehliadnuť takúto krásu. Ešte raz prosím o odpustenie." Usmial sa.
A teraz opatrne. Musím voliť slová tak, aby za tým nikto nevidel môj nápad. Dúfam, že nie je tak hlúpa, aká je krásna.


Naposledy upravil Petyr Baelish dňa Pi august 28, 2015 11:57 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePi august 28, 2015 11:42 pm

" Och áno Loras, vie ako očariť " Letmo sa obzrie za svojim bratom a potom sa pohľadom vráti k lordovi Baelishovi, ruku ktorú jej bozkal stiahne k sebe. Ako vždy nosí šaty, ktoré sú ušité presne na mieru, zvýrazňujú jej dokonalú postavu, zakrývajú to čo má byť zakryté, hlavne pre mužské oko. Nechcem byť zvedavá, ale čo vás sem privádza? Prišli ste sa pokloniť novému kráľovi ? Začne vyzvedať, aj vo Vysokej záhrade sa učia ako spracovávať intrigy a klamstvá. " Je hrozné to.. čo sa teraz v kráľovstve deje, toľko kráľov.. bitky a tí umierajúci ľudia. " Smutne si povzdychne a položí si ruku na srdce.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 12:20 am

"Ja predsa statočnému kráľovi Joffreymu verne slúžim, moja drahá." Vyviedol ju z omylu.
"Mám tú česť spravovať financie tejto ríše. Žiaľ, s peniazmi v kráľovskej pokladnici je to ako s mojimi vlasmi - čím viac sa o ne starám, tým menej mi zostávajú." zažartoval na svoj vlastný účet.
"Máte však pravdu. Kráľovstvo krváca. Obávam sa, že to už bude len a len horšie, ak sa v najbližšom čase aspoň niekto zo samozvaných kráľov neumúdri. Netrápte sa však nad tým príliš, i tak s tým ľudia ako my dvaja nič nenarobia. To veľkí lordi musia konať."
Všetku svoju pozornosť sa snažil sústrediť na jej oči. Nechcel, aby videla, že je tiež len mužom. S nemalou námahou sa mu podarilo neskĺznuť pohľadom nižšie. Určite bola zvyknutá na to, že jej muži padajú k nohám. A padnem aj ja. Ak si to dievča zaslúži.
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 3:54 pm

" Samozrejme, prepáčte lord Baelish, na chvíľu som zabudla na vašu dôležitú pozíciu" Zahrá sa na blbú a rukou si pár krát zamáva rukou pred tvárou, akoby od seba odháňala teplo alebo smrad Kráľovho prístavu. "Viete, mňa veľmi trápi to čo sa deje, vojny za sebou zanechajú veľa sirôt, veľa matiek, dcér bez otcov.." ľútostivo poznamená, žeby sa mu v hádankách snažila niečo naznačiť? " V týchto ťažkých časoch majú aj ženy, veľkú moc ovplyvňovať...len ich muži musia počúvať. " Usmeje sa na lorda Baelisha.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 5:59 pm

"Máte úplnú pravdu, moja pani Život by bol jednoduchší, keby sme my muži viac načúvali múdrym radám žien. Váš nastávajúci bude šťastný muž, nielen krásna ale aj bystrá a súcitná."
Poškriabe sa na briadke a žartovným tónom vraví: "Možno by ste si mali vziať niektorého z týchto našich kráľov a vliať do neho trochu rozumu." nahlas sa zasmial, hypnotizujúc ju pohľadom.
"Už ich tu máme päť, výber je vskutku veľký."
Odrazu akoby si uvedomil, že sa rozpráva s urodzenou dámou sa na jeho tvári objavil previnilý výraz. "Odpustite mi tento drobný žart moja pani, vidím na vás, že na vydaj ešte istotne nepomýšľate."   Na okamih od nej odlepil zrak a zbadal, ako s k nim kymásajúcim krokom blíži Škret, doprevádzaný tým jeho obľúbeným žoldnierom.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 8:45 pm

Vychutnávajúc si Arborské zlaté sa kochal výhľadom na prebúdzajúce sa mesto. Z Rybieho trhu k nemu doliehal tlmený hluk a bol si istý, že z  cíti aj smrad vychádzajúci z Blšieho zadku. Na nádvorí už do seba tĺkli rytieri železom za chichotavého povzbudzovania urodzených dám. Jeho pozornosť však upútala dvojica stojaca trochu bokom, zabratá do rozhovoru. "Lord Baeliš a lady Margaery" zašomral si popod nos "hrkútajú si tam ako dve hrdličky. Lord Baeliš má určite niečo za ušami a ak má mladá ružička aspoň polovicu z tŕňov lady Olenny...." zvyšok radšej ani nevyslovil nahlas a zamieril k dverám, Bronn sa k nemu ihneď pripojil.
"Aké príjemné prekvapenie, lady Margaery" mierne sa ukloní a pobozká jej ruku, čo vyvolá chichot medzi dámami "lord Baeliš" znovu sa mierne ukloní, nevšímajúc si chichot. "Som naozaj rád, keď Vás stretnem aj mimo pracovných povinností" povie Petyrovi a otočí sa k Margaery "hlavne v takejto príjemnej spoločnosti" usmeje sa a venuje jej krátky pohľad.
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 8:59 pm

" Lord Tyrion" Obdarí ho príjemným úsmevom, ako vlastne každého kto sa k nej prihovorí alebo ju pozdraví. " Akurát sa s lordom Baelishom rozprávame o mojom bratovi Lorasovi, s mečom v ruke mu to naozaj ide, nepochybujem, že bude najlepším rytierom v našom kráľovstve." Podarene zaklame a odvedie tému od kráľov, svadby a intríg. " Musím si pred ním dávať pozor na to čo poviem" Pomyslí si. " Škret má viac rozumu ako polovica Malej rady do hromady " Dodá sama pre seba v duchu.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 10:07 pm

Počastuje Škreta drzým úsmevom, ten malý sliziak predsa musí vedieť, od koho pochádzajú klamstvá, pre ktoré ho Catelyn zadržala. Stále nemohol uveriť tomu, že sa mu podarilo vykĺznuť z jej zajatia. Takto sa okrem Varysa a Cersei musí zapodievať aj týmto mrzkým stvorením, z ktorého starý Tywin z neznámych dôvodov učinil pobočníka kráľa.
"Náš malý lord pobočník, aké príjemné prekvapenie" zvolá predstierajúc nadšenie. "Veľmi ma to rmúti ale obávam sa, že pre vás mám len ďalšie pracovné povinnosti. Záležitosti vhodné iba pre uši nášho drahého pobočníka. Nebudem však s nimi obťažovať v prítomnosti lady Magaery a nudiť tým jej pôvabné uši. Navrhujem, aby vás popoludní mohol láskavo navštíviť vo vašich komnatách v Pobočníkovej veži."
Je si istý, že Škret proti nemu kuje pikle a plánuje pomstu za tú dýku. Bol by hlupák, keby tak nerobil a on hlupák nie je. Bude si musieť dať pozor, aby mu nedal zámienku, minimálne pokiaľ behá okolo a hrá sa na pobočníka.
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeSo august 29, 2015 11:25 pm

„Šikovnosť sera Lorasa ho predchádza, predpokladám že nám svoje schopnosti predvedie aj na bitevnom poli.“ odpovie Tyrion. Mace je možno hlupák, no ženy v rodine Tyrellovcov rozhodne nemožno podceňovať pomyslí si. Napriek jasnej provokáci lorda Baeliša sa mu podarí zachovať pokoj a vystrúha zmierlivý úsmev, no i tak si neuprie slastnú myšlienku. Len počkaj Baeliš padne kosa na kameň, no viem, že je ešte príliš skoro a otec ma sem poslal s iným zámerom, než je osobná pomsta. Ak by to bol niekto iný, snažil by som sa ho presvedčiť že o ničom neviem. Lenže on je príliš chytrí na to, aby mi uveril. Možno by bolo lepšie ukázať mu svoje postavenie, nech si bude myslieť že mu to nechávam vyžrať. A časom, časom na to možno aj zabudne, ale ja nie. Lannister vždy spláca svoje dlhy.  „Samozrejme lord Baeliš, budem sa tešiť na Vašu spoločnosť v popoludňajších hodinách.“ odpovie.
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 1:05 pm

" Dobro a blahobyt ríše sú najdôležitejšie, náš kráľ je veľmi mladý ale ja osobne v ňom vidím veľký potenciál " Zalichotí Joffreymu, akoby stál priamo pred nimi alebo nebodaj pri nich, má v obľube túto hru zo slovami, hrá sa veľmi jednoducho- vyberaj také slová, akého protivníka máš. " Drahí lordi, vaša spoločnosť bola veľmi príjemná ale asi by som vás nemala zdržiavať a odvádzať vašu pozornosť od vecí, týkajúcich sa krajiny, ktoré chcete medzi sebov prebrať.. to sú predsa mužské veci a mňa čakajú moje dvorné dámy" Jednoducho kývne hlavou smerom, ku štebotajúcemu davu dievčať v rôznofarebných šatách.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 3:46 pm

Ohne chrbát v galantnom úklone a pohľadom vyprevadí odchádzajúcu lady Margaery. Potom sa otočí k Škretovi.
"Za týchto okolností možno ani nemusíme čakať na popoludnie, môj pane. Záležitosti, ktoré sa s vami chystám prebrať však nie sú pre cudzie uši." šibol pohľadom po jeho žoldnierovi.
"Navrhujem, aby sme sa presunuli do vašich komnát. Tak sa aspoň vyhneme tomu, aby o tom lord Varys vedel ešte predtým, než dokončíme rozhovor." provokatívne sa zahľadel do Škretových rôznofarebných očí.
"Všimol som si, že s Pavúkom vychádzate veľmi dobre. Cítim povinnosť varovať vás pred ním, môj lord pobočník. Pavúka treba zašliapnuť včas, kým svojimi sieťami nepohltí celý dom. Myslite na to."
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 4:21 pm

"Pavúk bol vždy verný korune lord Baeliš" odpovie. A nie je to až tak slizký had ako ty, okrem toho viem, že sa pred ním treba mať na pozore. pomyslí si. "Poobede môj pane, už takto zavčas rána mám nejaké neodkladné záležitosti ktoré treba vybaviť. Neočakával som, že byť pobočníkom bude až tak časovo náročné" ospravedlňujúco sa usmeje, aj keď vie, že nič dôležité na pláne nemá, ale rád ho nechá čakať. "Tak zatiaľ do skorého videnia lord Baeliš" mierne sa ukloní a odchádza, s Bronnom v pätách.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 5:48 pm

"Popoludní, môj pane." Opätoval Škretovi úklon a zamieril svojou cestou.
Neodkladné záležitosti, to určite. Pravdepodobne ide niekam za kurvami. Odkedy sa Škret vrátil do mesta v spoločnosti tých primitívov, narástlo mu prehnane veľké sebavedomie. Oháňajúc sa odznakom jeho otca dosadzoval na rôzne pozície svojich vlastných ľudí. Tí starí zas končili na Múre či ešte horšie. Rád sa hraje na nebezpečného mužíka. Lenže robí si priveľa nepriateľov. Pustil Škreta z hlavy a pobral sa po svojom.
Pár hodín sa venoval obvyklej práci, vybavil dva pôžičky a odpovedal na niekoľko listov. Myšlienky mu zablúdili k Janosovi Slyntovi. Škret ho poslal na Múr a velenie Zlatých plášťov zveril niekomu inému. Podľa práva sa každý, kto sa pridal k Nočnej hliadke musel vzdať svojich pozemkov. Znamenalo to, že miesto lorda z Harenova bolo voľné. Zamyslel sa. Tá stará ruina by mu mohla byť veľmi nápomocná. Odrazu vedel, čo má robiť. Zamračil sa. Nebol si celkom istý, či sa to incestné decko bude chcieť vzdať jeho obľúbenej hračky. Alebo ju aspoň vymeniť za Margaery Tyrrelovú.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 6:40 pm

V meste začína byť poriadne dusno. Cíti to aj ona a vie, musí byť na pozore. Deň čo deň stretáva nervóznych, nebezpečných ľudí, ktorý sa hádajú o kus jedla. Mesto je preplnené, jedla je čoraz menej. Občas pozdvihne zrak k Červenému palácu a pýta sa samu seba, či aj veľký páni a kráľ hladuje rovnako ako oni. Blížiaca sa korunovácia nového kráľa a vojna v Riečnych krajinách zasieva do sŕdc ľudí dvojaký pocit. Strach a očakávanie. Kto z toho všetkého profituje? Štetky a kováči. V meste sa darí viac štetkám, pri bojisku viac kováčom. Stihla to zistiť veľmi rýchlo. Stále sa nechystá pridať k nejakému bordelu. Takto si môže zákazníkov vyberať sama, pýtať si koľko chce a nikto jej pri tom nerozkazuje.
Postáva opretá o kamennú stenu malého domčeka. Nie je to jej domček, je len okoloidúca. Nie je tam ani na výstav, len pozoruje so svojimi fialovými očami. Pozorovanie a počúvanie, aby získala nové informácie. V meste plnom pavúkov a vtáčikov sa s informáciami obchoduje až príliš ťažko. Alebo práve naopak? Niekto si myslí, že keď má meč, má aj moc. Kto má korunu, má aj moc. Ona však vie, kto má informácie, ten skutočne vládne. Oblízne si svoje pery, ktoré vybehnú v pobavený úsmev. Ned Stark hnije vo väzení. To nie je nič tajné. Odhryzne si vareného vajíčka. Pred chvíľou ho použila ako pomôcku na sfalšovanie podpisu. Človek ktorý žije z toho čo ponúka ulica sa musí naučiť aj takéto finty. Myšlienka že k lordovi Velaryonovi ju napĺňa vnútorným smiechom. Vie, ten falošný list bude na nerozoznanie od pravého. Ako písmo, tak podpis a dokonca aj pečiatka na vosku. Vypýtala si za to slušný mešec strieborných mincí, ktoré si ukryla v záhybe rukáva svojich jednoduchých šiat.
Návrat hore Goto down
Margaery Tyrell
Páža
Páža
Margaery Tyrell


Posts : 10
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 6:50 pm

Zistila, že Kráľovský prístav prináša viac rozptýlenia ako si myslela, navštívila sirotinec, niektoré chudobné uličky a potešila svojou prítomnosťou chudákov ale v skutočnosti to bolo len odreagovanie, jej myšlienky sa stále vracali ku piatim kráľom " Joffrey, Renly, Stannis,Balon, Robb " V mysli si prechádzala ich mená a zamyslene si vo svojej komnate obtáčala kučeravý prameň svojich vlasov na prst. "Balon a Stannis sú príliš starý, Renlyho pichá môj brat.. Joffrey je psychopat a Robb Stark je severan " Ešte dlho jej budú behať tieto mená po mysli a zrejme sa bude musieť porozprávať s babičkou, aby jej poradila na koho má vsadiť, koho si má začať omotávať okolo prsta a pri kom sa rod Tyrellov rozrastie a získa väčšiu moc. Vysedávanie v komnate ju ale nebavilo a tak znovu vyšla do ulíc Kráľovho prístavu, v sprievode pár Tyrellovských mužov rozdávala v chudobných uliciach úsmevy a nádej v podobe záujmu urodzenej lady o chudobných mešťanov.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 7:21 pm

Musel Cersei alebo Škretovi nenápadne naznačiť, ako veľmi by mohol rod Lannisterov profitovať z manželského zväzku Joffreyho a Margaery. Možno sa jeho matke podarí presvedčiť ho, že Sansa už nie je vhodnou nevestou. Cersei je síce beznádejnou hráčkou, ale je jediná, kto má na toho bastardíka vplyv.
Potreboval zámienku!
Mace Tyrrel poslal svoje deti do mesta, aby v jeho mene pokľakli pred novým kráľom. Neprišiel však osobne. Zacítil v tom príležitosť. V hlave sa mu zformuloval plán. Riskantný. Možno až príliš. Uvažoval. Škret, Cersei, Pycelle, Varys a on sám. Pošlú mňa, uvedomil si. Pycelle je príliš starý na to, aby sa unúval do Vysokej Záhrady. Cersei nebude chcieť opustiť svoje deti. Kráľokat je vo vojne, Škret príliš opitý mocou a Varys by bol pre Tyrrelov urážka. Nie je to také riskantné.
Skontroloval čas. Do stretnutia so Škretom mu ho zostával stále dostatok. Okamžite konal a dal si zavolať jedného z preverených mužov, ktorému do istej miery dôveroval.
"Potrebujem zfalšovať list. Musí to byť dokonalá práca, Nájdi mi niekoho, kto to zvládne a daj si záležať. Niekoho, na kom ešte nemá pavúk svoje prsty. Je mi jedno odkiaľ, hoc aj z Blšieho zadku, nesmie to však byť Pavúkov človek." zdôraznil. "Štedro sa mu odmením."
Jeho človek poslušne prikývol a otočil sa k odchodu. Pre istotu mu ešte pripomenul pravidlá: "Vieš, ako to chodí. Jedno zaváhanie a sme mŕtvy. Neber to na ľahkú váhu." varoval ho.
Nebezpečný ťah, pomyslel si keď osamel. Postavil sa a upravil si oblečenie. Nastal čas na rozhovor so Škretom.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 7:58 pm

Posol ju zastihol v malom hostinci, kde si chcela práve dopriať príjemný, neskorí obed v podobe pečených rebierok s medovo-štipľavou omáčkou. Tešila sa, že si konečne dopraje niečo lepšie. Niečo omnoho lepšie ako je ovsená kaša alebo bochník chleba s tvrdým syrom. Vie, niektorý ľudia nemajú peniaze ani na toľko. Teraz už hladovať určite nebude. Avšak...Volanie lord Baelisha ju zaujal. Samozrejme že toho muža pozná. Veď je majster peňazí, nekorunovaný kráľ bordelov. Pripustí si na moment myšlienku, akoby vyzeral na železnom tróne. Tá predstava ju nijakým spôsobom nedesí. Priam naopak. Ľudia ako oni by sa mali zrejme omnoho lepšie. "Bola to len otázka času, kedy si ma všimne niekto ako on." Pomyslela si v duchu. Aby lorda nenechala dlho čakať, zriekla sa svojho obeda. "Len si dávaj pozor. Je to nebezpečný muž." Pripomenula mi. Moja radkyňa, ochrankyňa, ktorej vďačím za život. Z nás troch vždy tá ostražitejšia. Je to len dobre. "Ja nechcem ísť do bordelu." Ozval sa druhý hlas, tentokrát ufňukaný a ustráchaný. Pokrčila perami aby všetko zahnala. Muž ju viedol ulicami, bočnými bránami a chodbami. Až kým konečne nezastavil pred dubovými dverami, za ktorými sa má skrývať Malíček.
"Lord Baelish." Pozdraví sa mu úctivým, mierne laškujúcim hlasom. Imponuje jej jeho volanie. Vidí v tom príležitosť. Kto by sa nechcel zo špín ulice povzniesť do paláca? Ale všetko po poriadku a hlavne opatrne. Nemá na sebe žiadne okázalé oblečenie aké nosia lady. Ale nebude v paláci jej prítomnosť podozrivá. Ešte predtým ako by jej stihol čokoľvek povedať, prebehla pohľadom po jeho pracovni. Je skvostný a priestranný. Urobila pár krokov smerom k nemu, nastavila elegantne svoju ruku, aby mu naznačila, nech je galantný. Veď to on potrebuje jej pomoc a nie ona tú jeho...
Návrat hore Goto down
Tyrion Lannister
Páža
Páža
Tyrion Lannister


Posts : 43
Join date : 26.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimeNe august 30, 2015 9:57 pm

Po krátkej prechádzke mestom sa vrátil späť do pobočníkovej veže, kde ho na chvíľu zabavila Šae. Potom na seba niečo natiahol a vyšiel na balkón.  Spojenectvo so Starkovcami ešte nie je stratené pomyslel si. Svadba Joffreyho so Sansou bude len prvým krokom, krokom ktorý bude treba urýchliť ako sa len dá. Problém však bude so starým Starkom, držíme ho pod zámkom a po tom čo predviedla Cersei s Malíčkom nám neuverí ani nos medzi očami. Zamyslene sa pohráva s prázdnou čašou od vína. Po chvíli sa mu tvárou roztiahe zlomyseľný úškrn, ak by sa práve teraz videl v zrkadle, nikoho by nemohol obviniť za slová ako netvor, či démon. Starý Stark bude chcieť pomstu a spravodlivosť. Ak sa nám to podarí zahrať správne, možno ho presvedčíme, že práve Malíček má prsty v Robertovej smrti. A ja zabijem dve muchy jednou ranou. Ale nie som si istý, či bude Cersei dostatočne duchaprítomná. Okrem toho na to budem potrebovať eunuchovu pomoc, alebo pomoc niekoho, kto sa k nemu dostane dostatočne blízko a nebude mu oddaný. To ma však znovu privádza k eunuchovi. „Nuž čo“ povzdychne si „Varysovu návštevu nebudem môcť dlho odkladať, ale i tak to najprv skúsim inými prostriedkami“. Odloží čašu a zavolá si Bronna. „Kde dopekla tak dlho trčí?“ spýta sa podráždeňe. „Už dávno tu mal byť, choď a zisti čo ho tak zdržalo. A nech sa o tom nikto nedozvie.“ Dodá a hodí mu mešec s mincami.
Návrat hore Goto down
Petyr Baelish
Páža
Páža
Petyr Baelish


Posts : 53
Join date : 22.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePo august 31, 2015 1:14 am

Dokončoval poslednú prácu a pomaly sa zberal k Škretovi, keď do jeho pracovne vošlo mladé dievča. Vlastne nie, skôr mladá žena, súdiac podľa ženských atribútov. Mala nádhernú hrivu havraních vlasov a oči ako čudesné, fialové studničky. Jeho pozornosť upútala aj hviezdicovitá jazva uprostred čela. Celkovým vzhľadom by ju charakterizoval ako peknú. Nevšedná, istým spôsobom záhadná krása. Taká by sa v bordeli uživila. Odev ju prezrádzal, že nie je z vyššej spoločnosti. Nevadí. Chápal, že nie každý mal to šťastie. Bol zvedavý, čo od neho môže chcieť.
"Lord Baelish." pozdravila trochu flirtovne a nastavila mu ruku.
Usmial sa. Vstal zo svojho kresla a na chrbát dlane jej vtisol bozk.
"Osobne, moja lady. Čomu vďačím za takúto príjemnú návštevu?" mimovoľne si napravil háv a zahľadel sa do jej krásnych, hlbokých očí. Škret môže chvíľu počkať, pomyslel si.
Návrat hore Goto down
Amaltea
Páža
Páža
Amaltea


Posts : 27
Join date : 28.08.2015

Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitimePo august 31, 2015 2:36 pm

Možno pochádza z nízkej vrstvy a podľa oblečenia nie je ani bohatá, ale i ona obľubuje rôzne doplnky, ktorými sa ženy prikrášľujú. Jemné voňavky a šminky. Predtým ako sem prišla si svoje nežné ruky natrela vodou, do ktorého nakvapkala trošku kvetinového extraktu. Drahé maličkosti, no keď má peniaze, prečo si občas nedopriať? Jej obočie vybehlo a nabrala spýtavý pohľad. "Dal si ma zavolať a teraz sa tvári že nevie o čo ide? Nevadí. Veď on sa dozvie." Upokojuje ju vnútorný hlas, ktorý začína strácať svoju trpezlivosť. Bez vyzvania či ponúknutia usadila svoj zadoček do kresla, hneď oproti nemu. Jednu ruku nechala z opierky visieť do svojho lona, o druhú nepatrne oprela svoju bradu. Uprela na Petyra svoje fialové oči.
"Je pre mňa veľká česť stretnúť sa osobne s takým mužom ako ste vy." Začne úctivým hláskom, za ktorým sa skrýva niečo tajomné a nie úplne príjemné. Toto stretnutie môže končiť dvojako. Buď dostane tučný mešec peňazí a spokojne odíde, alebo dostane tučný mešec a spokojne odíde s tým vedomím, že si zobrala so sebou aj Malíčkov život. "Nehraj sa s ním." Napomenula samu seba v duchu. Samu seba ale tú osobu v nej, ktorá sa teraz s Petyrom rozpráva?
"Dostala som odkaz od vášho posla. Vraj potrebujete moje služby. Tak že...Čím môžem pomôcť tak veľkému mužovi? Je ťažko uveriteľné že niekto ako vy si nedokáže s niečim poradiť." Jeden kútik jej pier vybehol v posmešný úsmev v ktorom driemalo aj niečo zlovestné.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kráľov Prístav Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kráľov Prístav   Kráľov Prístav Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kráľov Prístav
Návrat hore 
Strana 1 z 6Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Pieseň ľadu a ohňa FRPG :: Hracia plocha :: Juh-
Prejdi na: